منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۲۸
شناسه خبر: 346589
گروه :خبر
22222

مدیر آموزش و پرورش بستک عنوان کرد: تمایل دانش آموزان بستک به رشته تجربی ۶۴ درصد است که این فاجعه بار است و با توجه به اجرای برنامه هدایت تحصیلی در سال جاری، می بایست توزیع درستی را در تمامی رشته های تحصیلی داشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، علاء الدین عزیزی م،دیر آموزش و پرورش شهرستان بستک با اشاره به اجرای برنامه هدایت تحصیلی در سال جاری گفت: برنامه هدایت تحصیلی برنامه ای کشوری است که در برنامه پنجم و ششم توسعه هم دیده شده است.

وی بیان کرد: پیش از ابلاغ این برنامه، تنها موردی که در انتخاب رشته مورد توجه قرار می گرفت علاقه دانش آموزان بوده است ولی در این برنامه جامع، یک نگاه علمی و کارشناسی وجود دارد که نمرات سه ساله دانش آموزان، امکانات منطقه، نیاز کشور و علاقه دانش آموز با هم لحاظ می گردد.

عزیزی افزود: در برنامه هدایت تحصیلی برای هر شهرستان سهمیه ای در هر رشته در نظر گرفته شده است تا توازنی بین رشته های تحصیلی در تمام مناطق ایجاد شود و از تمایل به یک رشته خاص پرهیز شود.

وی تصریح کرد: این طرح منحصر به مدارس دولتی نیست و همه مدارس اعم از دولتی و غیر دولتی را شامل می شود. با اجرای این طرح ظرفیت کلاس ها به ۱۲ نفر کاهش می یابد و این جزو آرزو اولیا بود که خوشبختانه حالا به این مهم رسیده ایم.

مدیر آموزش و پرورش بستک تاکید کرد: هدف تصمیم گیرندگان آموزشی، صلاح دانش آموزان و مملکت است و برای داشتن توازن در تمام رشته های تحصیلی و برای رفع نیاز کشور به متخصصین در تمام رشته ها، دولت مجبور به اجرای چنین طرحی شد و هدایت تحصیلی طرح عالمانه ای برای ساماندهی اشتغال در کشور است.

وی عنوان کرد: تمایل دانش آموزان بستک به رشته تجربی ۶۴ درصد است که این فاجعه بار است و ما باید توزیع درستی در تمامی رشته ها داشته باشیم و ما باید تمامی ویژگی های طرح را ببینیم و صرفا به علاقه شخصی خود و یا فرزندمان بسنده نکنیم زیرا ممکن است استعداد فرزند شما با علاقه اش متفاوت باشد و این امر سرخوردگی و گریز از تحصیل را در آینده برای وی رقم زند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند