منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۲
شناسه خبر: 294064
گروه :خبر
669615

عارف با گلایه از برخوردهای اصلاح‌طلبان تندرو، می‌گوید: خیلی فحش خوردم. انگ‌هایی به من زدند که سابقه نداشت. اتهام «اصلاح‌طلب بدلی» به من زدند و گفتند امنیتی‌ها به تو گفته‌اند کاندیدا شوی!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ محمدرضا عارف نفر اول انتخابات تهران و رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در گفتگوی نوروزی خود با سالنامه اعتماددر پاسخ به این سوال که «چه کسانی با ورود شما به انتخابات 92 مخالف بودند؟» اظهار داشت: تمامی بزرگان چپ مخالف بودند. می‌گفتند نیا! چون نمی‌توانی کاری بکنی. سقف خواسته‌های دوستان ما این بود که کسی رئیس جمهور شود که ما در همین سطح و با همین نهادهایی که داریم، تحمل شویم و برخورد بیشتری صورت نگیرد. اما من نمی‌توانستم تحمل کنم که سقف خواسته‌های اصلاحات این‌قدر پایین باشد.

نفر اول انتخابات تهران در بخش دیگری از اظهاراتش به بی مهری بخشی از اصلاح طلبان اشاره می کند و از برخوردهای اصلاح طلبان تندرو گلایه می کند و می گوید: من خیلی فحش خوردم. انگ هایی به من زدند که سابقه نداشت. اتهام اصلاح طلب بدلی به من زدند. حتی گفتند امنیتی ها به تو گفته اند که کاندیدا شوی!

عارف برآورد خود از رای آوری افراد لیست اصلاح طلبان را اینگونه توضیح داد: تا زمان اعلام نتایج فکر نمی کردم وضعیت به این خوبی باشد. برآورد خود من این بود که در بهترین حالت 20 نفر دور اول رای می آوردند که 15، 16 نفر نفرشان از لیست ما و 4، 5 نفر از لیست رقیب مان خواهند بود. بقیه هم به دور دوم می روند.

– در ادامه بخشی از گفتگوی تفصیلی را مشاهده می کنید؛

123

سوال: نخستین بار که نتایج انتخابات اعلام شد کجا بودید؟

در دفتر حضور داشتم.

سوال: چه حسی داشتید وقتی دیدید در نتایج اولیه 29 نفر از لیست امید در فهرست 30 نفره حضور دارند؟

واقعا تعجب کردم. باورم نمی شد. فکر می کردم این نتیجه مربوط به یک منطقه خاص باشد و در مراحل بعد ترکیب عوض شود. اما وقتی مرحله بعدی اعلام نتایج را دیدم فهمیدم روند ثابت است.

سوال: در این دو سه روزه با آقای حداد که دوست شما است، تماسی نداشتید؟

نه. روز شنبه جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام بود که به دلیل کسالت نتوانستم در آن شرکت کنم. تنها غایب این هفته من بودم.

سوال: کسالت داشتید یا دوست نداشتید به جلسه بروید؟

من هیچ وقت تمارض نمی کنم. واقعا بعداز نخوابیدن ها و فشارهای سنگینی که بود احتیاج به استراحت داشتم.

سوال: خسته انتخابات بودید؟

من در این دو هفته منتهی به انتخابات 8 کیلو وزن کم کردم. واقعا استرس زیادی بود.

سوال: همسر شما چقدر کمک کرد؟

ایشان معمولا همیشه همراه من هستند. خانم من از من هیچ چیز نمی خواهد.

سوال: شما وقتی نتیجه را دیدید حس تان چه تغییری کرد؟

فکر می‌کنم مسوولیت سنگینی به گردن ما افتاد. مردم تهران با ما اتمام حجت کردند.

سوال: شما برای نخستین بار خودتان را به رای مردم گذاشتید.

بله. طلسم انصراف راشکستیم.

سوال: فکر نمی کنید اگر 92 می ماندید رای می آوردید؟

من در سال 92 در شرایطی کنار رفتم که نتیجه نظرسنجی‌هایی که به دستم رسیده بود، نشان می‌داد می‌توانم پیروز شوم. کاری به نظرسازی‌ها ندارم اما نظرسنجی‌ها نشان می‌داد می‌توانم پیروز شوم. افتخار می‌کنم راحت از قدرت گذشتم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است