منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
شناسه خبر: 176000
گروه :خبر
13931126000552_PhotoA

اوباما در حالی که سوار بر هواپیما بوده با نخست‌وزیر صهیونیست‌ها تماس می‌گیرد و به وی اطمینان می‌دهد که توافق لوزان بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای بوده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در حالی که سوار بر هواپیما به سمت «لوئیزویل» می‌رفته با بنیامین نتانیاهو تماس می‌گیرد و در خصوص توافق لوزان با وی صحبت می‌کند.

بر اساس گزارش شبکه خبری سی‌بی‌اس، اوباما در این تماس به نتانیاهو اطمینان داده که بیانیه لوزان بهترین راه برای بستن مسیر ایران به سمت ساخت سلاح هسته‌ای بوده است.

اوباما در حالی این سخن را می‌گوید که در سخنرانی دیروز خود در کاخ سفید به فتوای رهبر معظم انقلاب در خصوص حرام بودن استفاده از سلاح هسته‌ای اشاره کرده بود و از آن آگاه است.

وی همچنین به طرف صهیونیست قول داده که بیانیه لوزان، به هیچ وجه از نگرانی‌های آمریکا در خصوص حمایت ایران از تروریسم و تهدید اسرائیل از سوی تهران، نمی‌کاهد.

نتانیاهو هم در این تماس تلفنی به اوباما روی خوشی نشان نداد و گفت که توافق مبتنی بر بیانیه لوزان، موجودیت اسرائیل را تهدید خواهد کرد.

نخست‌وزیر صهیونیست‌ها به شدت بر بیانیه لوزان تاخته و گفته که این توافق، به برنامه هسته‌ای ایران مشروعیت می‌بخشد، اقتصاد این کشور را تقویت می‌کند و حمله و تهاجم را در سطح خاورمیانه شدت می‌بخشد.

نتانیاهو در این تماس برای امضای توافق هسته‌ای با ایران در شرایط فعلی، جایگزینی هم تعیین کرد و به اوباما گفت: «جایگرین توافق لوزان، ایستادگی در برابر ایران و افزایش فشارها بر این کشور است و این کار باید تا رسیدن به توافقی خوب ادامه یابد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی