منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴
شناسه خبر: 194311
گروه :خبر
قع6فعفه

با توجه به خشکسالی، آتش سوزی در منطقه حفاظت شده گاوبست و نیاز مبرم حیوانات به آب خوردن هر از گاهی شاهد سقوط حیوانات نادر در آب‌انبارهای شهرستان بستک هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  جهانگیریه سالار حسینی، رئیس اداره محیط زیست این شهرستان گفت: این واقعه روز گذشته در ارتفاعات روستای لاورشیخ از توابع بستک اتفاق افتاده که در آن یک رأس قوچ، چهار رأس میش و چهار رأس بره در آب‌انبار سقوط کرده و تلف شده‌اند.

 

وی اظهار کرد: این حیوانات برای تأمین آب شرب به آب‌انبار پناه آورده بودند که متأسفانه با سقوط در آن قدرت خروج نداشته‌اند.

رئیس محیط زیست شهرستان بستک گفت: تلف شدن این حیوانات نگون‌بخت، که برای یافتن آب و رفع تشنگی به این سرنوشت دچار شدند ، توسط همیاران افتخاری محیط زیست شهرستان بستک گزارش شده است.

سالار حسینی اضافه کرد: پس از اطلاع از موضوع با مراجعه به محل سقوط حیوانات و تایید این موضوع علت تلف شدن آن ها را تاثیر خشکسالی و کم بارشی بر مراتع منطقه و هجوم آنها به سمت مناطق مسکونی اعلام کرد.

وی با بیان اینکه، منطقه فوق الذکر جزء مناطق کم آب و حتی خشک شهرستان بوده اظهار داشت: با توجه به خشکسالی‌های سنوات اخیر ، به خصوص سال جاری ، نیاز  مبرم به ساخت آبشخور و تأمین آب مورد نیاز حیات وحش در این مناطق ضروری است.

اوایل ماه جاری به خاطر منفعت طلبی برخی شاهد وقوع آتش‌سوزی در ارتفاعات کوه گاوبست این شهرستان و کوچ حیوانات این منطقه به سمت شهر و کوهستان های اطراف هستیم.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است