منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۳
شناسه خبر: 197787
گروه :خبر

معاون مخابرات تهران گفت: مردم به جای استفاده از تلفن همگانی از تلفن همراه استفاده می‌کنند و نگهداری از دستگاه‌های تلفن‌همگانی و تولید و توزیع کارت‌تلفن هزینه‌بر است، از این رو طرح استفاده از «کد» به جای «کارت‌» در تلفن‌‌های همگانی اجرا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدرضا بیدخام اظهار داشت: در حال حاضر تنها کارت اعتباری 5 هزار تومانی تلفن همگانی تولید می‌شود که این کارت‌ها نیز به تعداد مورد نیاز در تمام مراکز مخابراتی موجود است.

معاون بازاریابی و فروش شرکت مخابرات استان تهران افزود: فعلاً توزیع کارت‌های اعتباری به این شیوه ادامه پیدا می کند. اما در آینده قرار است تمام کارت‌های اعتباری جمع‌آوری شوند که البته اجرایی شدن این طرح در سال 94 بعید به نظر می‌رسد.

وی گفت: قطعاً نیاز به تلفن همگانی احساس می‌شود، اما آمارها نشان می‌دهد استفاده از تلفن همگانی کاهش یافته و مردم به جای استفاده از تلفن همگانی از تلفن همراه استفاده می‌کنند. 23 هزار تلفن همگانی داشتیم که خیلی ضرر شده است، هزینه تلفن را نیز در نمی‌آورد، اکنون 20 هزار تلفن همگانی داریم و هزینه نگهداری از تلفن همگانی زیاد است.

بیدخام ادامه داد: از این رو با توجه به اینکه از استاندارد بین‌المللی در زمینه تعداد دستگاه‌های تلفن همگانی بسیار جلوتر هستیم، تعداد تلفن‌های همگانی کاهش یافته است. در گذشته 23 هزار دستگاه تلفن همگانی در تهران و البرز وجود داشت که اکنون به 20 هزار دستگاه رسیده است.

وی یادآور شد:‌ شبکه تلفن‌همگانی ضرر ده است و گاهی هزینه نگهداری از دستگاه را نیز تامین نمی‌کند.

معاون بازاریابی و فروش شرکت مخابرات استان تهران توضیح داد: بنابراین از این پس، در زمینه تلفن‌های همگانی توسعه نداریم اما تغییر تکنولوژی وجود خواهد داشت. به این معنی که در همان کیوسک‌های تلفن همگانی به جای کارت اعتباری از کد استفاده خواهد شد.

وی درباره علت این تغییر، توضیح داد: شبکه توزیع کارت تلفن، تهیه کارت‌ها و چیپ‌ست‌ها و نگهداری این نوع تکنولوژی هزینه بر است. از سال 93 نیز تولید کارت‌‌های اعتباری 2 هزار تومانی متوقف شد و صرفاً کارت‌های 5 هزار تومانی تولید و توزیع می‌شود که کارت‌های 2 هزار تومانی نیز تا پایان 94 ابطال می‌شود.

بیدخام درباره علت تولید کارت‌های اعتباری تلفن‌همگانی صرفا با مبلغ 5 هزار تومان، گفت: نظرسنجی‌ها نشان داده مشترک تمایل به خرید کارت اعتباری تلفن همگانی با رقم‌های بالا و برای مثال 10 هزار تومانی ندارند و استنباط این است که 5 هزار تومان برای این کارت رقم مناسبی است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است