منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۲
شناسه خبر: 307332
گروه :خبر
hormoz

شمار تلفات زمین لرزه 7.8 ریشتری در اکوادور به 272 تن افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛شمار تلفات زمین لرزه 7.8 ریشتری در اکوادور به 272 تن افزایش یافت.

 با وقوع بزرگترین زلزله طی دهه گذشته در اکوادور بازماندگان این حادثه، اجساد اعضای خانواده‌شان و دیگر قربانیان را دفن کرده و در کنار آوار به جا مانده از خانه‌های خود به دنبال سرپناه هستند.

این زلزله 7.8 ریشتری سواحل این کشور را روز شنبه به لرزه درآورد، موجب ترس و دلهره ساکنان اکوادور شد و تخریب ساختمان‌ها، پل‌ها و جاده‌ها را به دنبال داشت.

نیروهای امداد و نجات اکوادور اظهار داشتند: نشانه‌هایی از زندگی در میان بسیاری از آوارها وجود دارد و جستجوی این مناطق در اولویت است.

بررسی‌ها حاکی از آن است که 2068 نفر نیز مجروح شده و این امکان وجود دارد که تلفات حادثه زلزله افزایش یابد.

مناطق ساحلی نزدیک به کانون زمین لرزه بیشترین آسیب را دیده‌ است. همچنین به گفته مقامات اکوادور بیش از 160 پس لرزه این کشور را به لرزه درآورده و در شش استان وضعیت اضطراری اعلام شده‌ است.

نیروهای امداد و نجات با برپا کردن چادرها و استقرار حادثه دیدگان در آن‌ها صدها بازمانده این زمین لرزه را تحت درمان قرار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اکوادور از سال 1979 چنین زلزله مهیبی را تجربه نکرده‌ است. در پی آن زلزله مهیب 600 تن جان خود را از دست دادند و 20 هزار نفر نیز مجروح شدند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری