منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۳
شناسه خبر: 283314
گروه :خبر
13941122000881_PhotoA

با گذشت نزدیک به 1سال از شروع جنگ یمن، بمباران‌ها و کشتار مردم بیگناه کماکان ادامه دارد، هر چند نیروهای یمنی نیز وارد خاک عربستان شده و مناطق بسیاری را به کنترل خود درآورده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جنگ یمن وارد ماه دوازدهم خود می‌شود، جنگی که در تاریخ 6 فروردین آغاز گشته و سعودی‌ها نمی‌دانند که چگونه و چه زمانی باید از آن خلاصی یابند.

آمار تلفات این جنگ طبق آخرین اعلام وزارت بهداست یمن، 7018 کشته و 16551 زخمی اعلام شده شده است که از این تعداد، 1601 نفر کودک و 1161 تن دیگر از میان زنان هستند

 در حالی وزارت بهداشت یمن آمار تلفات جانی جنگ یمن در یازده ماه گذشته را 7018 کشته و 16551 زخمی دانسته و اعلام کرده است که از میان آن‌ها 1601 نفر کودک و 116 تن دیگر زن هستند.

در آخرین مورد، هواپیماهای سعودی با بمباران منطقه «ملح» در غرب استان «مأرب» موجب کشته شدن 11 تن شدند که بیشتر آنها از میان زنان و کودکان هستند.

در منطقه «ملفاج» در استان «الجوف» نیز، یک زن و شوهر بر اثر اصابت بمب‌های جنگنده سعودی بر روی سقف خانه‌ آن‌ها، کشته شدند. در شهرستان «الغیل» این استان نیز هواپیماهای سعودی سه مرتبه مناطق مختلف را بمباران کردند.

ائتلاف سعودی علاوه بر بمباران شهرها و روستاها، مانع از ورود هر گونه مواد غذایی و دارویی به یمن می‌شود. روز گذشته (سه شنبه) نیز «برنامه جهانی غذا» اعلام کرد، نیروهای سعودی مانع از ورود یک کشتی کمک‌های بشر دوستانه به کشور یمن شده‌اند. بنا به اعلام این سازمان جهانی، نیروهای سعودی، این کشتی را توقیف و به ساحل «جیزان» منتقل کرده‌اند.

این کشتی قصد داشت به یمن بندر «الحدیده» یمن حرکت کند.

اما در مقابل نیز، نیروهای ارتش و انصارالله یمن، سه نفر بر زرهی ارتش عربستان را منهدم کرده و مانع از پیشروی آن ها به سمت شهر «الربوعه» در استان عسیر عربستان شده است.

شهر «الربوعه» در عربستان مدتی پیش به کنترل نیروهای یمنی درآمد و از آن روز به این سو، ارتش سعودی نتوانسته شهر را  باز پس گیرد.

همچنین در انفجاری در پایگاه «رأس عباس» در استان عدن، 10 نیروی طرفدار به منصور هادی کشته و چندین تن دیگر زخمی شده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی