منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۳
شناسه خبر: 331639
گروه :خبر
hormoz

شمار تلفات اعتراضات خشونت آمیز یکشنبه گذشته در جنوب مکزیک علیه یک اصلاحیه آموزشی به 12 نفر از جمله یک روزنامه نگار افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ شمار تلفات اعتراضات خشونت آمیز یکشنبه گذشته در جنوب مکزیک علیه یک اصلاحیه آموزشی به 12 نفر از جمله یک روزنامه نگار افزایش یافت.

مرکز هماهنگی ملی‌ کارگران آموزش و پرورش بامداد روز چهارشنبه با اعلام این خبر که همچنان 22 نفر از تظاهر کنندگان ناپدید هستند، افزود: ‌این رویداد یکی‌ از بدترین حوادث از این نوع در طول دولت ریاست جمهوری «انریکه پنیا نیئتو» است.

اعتراضات اتحادیه معلمان که در ماه های اخیر به دلیل راه اندازی اصلاحیه آموزشی با خشونت افزایش یافته، در هفته های اخیر در پایتخت و دیگر ایالت های جنوبی چیاپاس، اوآکساکا و گرررو تشدید شده است.

در بین کشته شدگان نام یک روزنامه نگار نیز دیده می‌ شود که این رویدادها را پوشش می‌ داد و به نظر می‌ رسد به خاطر شهادت دادن در مورد غارت تظاهرکنندگان در اعتراضات قبلی‌، مورد تهدید قرار گرفته بود.

مقامات مکزیک اعلام کردند دو موتور سوار در حالی‌ که این روزنامه نگار روی نیمکتی نشسته بود و این اعتراضات را مشاهده می‌ کرد به وی نزدیک و به سوی او شلیک کردند.

همچنین مقامات دولتی اعلام کردند 41 پلیس فدرال، 14 پلیس ایالتی‌ و 53 غیر نظامی مجروح شده ا‌ند که 3 پلیس فدرال و 5 پلیس ایالتی‌ مورد اصابت گلوله قرار گرفته ا‌ند.

مرکز هماهنگی ملی‌ کارگران آموزش و پرورش مکزیک که اعتراضات خود را پس از دستگیری چند روز پیش رهبرشان افزایش داده ا‌ند، پلیس را مسئول شلیک به سوی تظاهرکنندگان می‌ داند در حالی‌ که مقامات می‌ گویند که گروه های چریکی بودند که خشونت ها را آغاز کردند.

«پنیا نیئتو» مشکلات جدی برای اجرای اصلاحیه آموزشی به خصوص در ایالت های اوآکساکا ، چیاپاس و میچوآکان، جایی‌ که مرکز هماهنگی ملی‌ کارگران آموزش و پرورش در آنها بسیار قوی است، دارد.

این اصلاحیه شامل سنجش عملکرد معلمان و اخراج آنها پس از چهار روز اعتصاب است و معلمان می‌ گویند این اصلاحیه، حقوق های کاری آنها را لغو می‌ کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند