منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۱
شناسه خبر: 339032
گروه :خبر
hormoz

دولت فعلی کانادا همانند دولت‌های قبلی این کشور قصد دارد رهبری تلاش سازمان ملل را در پاییز امسال بر عهده بگیرد و از وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران انتقاد کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، دولت جاستین ترودو نخست وزیر کانادا قصد دارد مانند دولت های قبلی، تلاش زیادی را از طریق سازمان ملل انجام دهد تا از وضعیت حقوق بشر در ایران انتقاد کند و وضعیت حقوق بشر در این کشور را زیر سئوال ببرد.

این برای چهاردهمین سال متوالی خواهد بود که کانادا رهبری تلاش هایی را بر عهده دارد تا از طریق مجمع عمومی سازمان ملل، وضعیت حقوق بشر در ایران را در زمره کره شمالی و سوریه قرار دهد.

دانیل ژان وزیر خارجه سابق کانادا در یادداشتی در ماه ژانویه برای استفن دیون وزیر خارجه جدید این کشور نوشت: این قطعنامه ها همیشه بحث برانگیز و جنجالی بوده است.

حمله دیپلماتیک کانادا علیه ایران می تواند کاملا مزورانه باشد. اولا، کانادا سعی می کند تا یک شهروند ایرانی کانادایی را از زندانی در تهران آزاد کند. هما هودفر 65 ساله استاد دانشگاه کنکوردیا در مونترآل اوایل ژوئن به زندان افتاد. وی از زمان بازداشت خانواده و وکیل خود را ملاقات نکرده است.

دوم آنکه، دولت ترودو قول داده است تا روابط دیپلماتیک با ایران را از سربگیرد، روابطی که در سال 2012 میلادی توسط دولت استفان هارپر قطع شد. مذاکرات اولیه با ایران در حال حاضر در جریان است.

پاییز گذشته، ایران دولت کانادا را به گسترش ایران هراسی متهم کرده است. ایران که ظاهرا انتظار لحن ملایم تری را از دولت ترودو داشته است، از این موضع دولت کانادا ناامید شده است.

شانتال گاگنون سخنگوی وزارت خارجه کانادا تاکید کرد: زمانی که قطعنامه نهایی شود، متن آن تازه ترین تحولات در خصوص وضعیت حقوق بشر در ایران را منعکس خواهد کرد.

سال گذشته، قطعنامه ضدایرانی کانادا با 76 رای موافق، 35 رای مخالف و 68 رای ممتنع به تصویب رسید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی