منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۶
شناسه خبر: 218570
گروه :خبر
13940617000150_PhotoA
 

در ادامه موج ضدایرانی در کویت صورت گرفت

تلاش نماینده کویتی برای تحریک وزارت خارجه کویت علیه سفیر ایران

یکی از نمایندگان پارلمان کویت در ادامه اتهام‌زنی‌ها به تهران تلاش کرد وزارت خارجه کویت را علیه سفیر ایران در این کشور تحریک کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه موج ضد ایرانی شکل گرفته در کویت، «عبدالله الطریحی» نماینده پارلمان کویت تلاش کرد وزارت خارجه این کشور را علیه «علی‌رضا عنایتی» سفیر ایران در کویت تحریک کند.

بر اساس گزارش روزنامه «الحیات» چاپ لندن، الطریحی در اظهارت خود تلاش کرد عنایتی را یکی از اعضای سابق اطلاعات ایران معرفی کند.

وی در ادامه سوال پارلمانی خود از «صباح الخالد حمد الصباح» وزیر خارجه گفت: « آیا وزرات خارجه معیار‌هایی برای قبول سفرای کشورهای دیگر دارد؟ آیا پرونده این دیپلمات ایرانی (عنایتی) را قبل از پذیرش او به عنوان سفیر مطالعه کرده است؟ آیا عربستان سعودی یا هر کشور دیگری اتهاماتی علیه وی مطرح کرده‌اند یا هر رفتاری که دلالت بر عدم تمایل آنها برای حضور عنایتی در کشورهایشان باشد؟ آیا کویت می‌داند که عنایتی قبلا مدیر «بخش خلیج فارس» در وزارت خارجه کشورش بوده است؟».

وی ادامه داد: «چرا وزارت خارجه، سفیر ایران را فرانمی‌خواند و اعتراض خود را به وی اعلام نمی‌کند یا اینکه از او (عنایتی) می‌خواهد ساکت بماند و فقط جوابیه کویت در پاسخ یادداشت اعتراض سفارت ایران که حاکمیت کویت را نقض کرده، دریافت کند؟ آیا وزارت خارجه قصد دارد سفیر ایران را برای مشورت درباره مسأله‌ای که کویتی‌ها معتقدند این کشور (ایران) در آن دست داشته، با سفیر ایران مشورت کند؟».

بیست و دوم مردادماه امسال کویت اعلام کرد که یک گروهک را به همراه مقادیر زیادی اسلحه و مهمات را در منطقه «العبدلی» این کشور بازداشت کرده و از آن زمان موج اتهامات علیه ایران و حزب‌الله در این رابطه آغاز شد.

«خالد سلیمان الجارالله» قائم مقام وزارت خارجه کویت دوشنبه (دیروز) با سفیر ایران در کویت دیدار کرد.وی در این دیدار پاسخ کویت به یادداشت سفارت ایران درباره گروهک «العبدلی» را تحویل عنایتی داده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است