منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۹
شناسه خبر: 183598
گروه :خبر
image243971

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: آنچه ما درباره آن تلاش می کنیم، پایان این مذاکرات است و حتی این هفته نیز، کارشناسان فنی با همتایان ایرانی خود در تماس بودند و به کار روی مسائلی که بسیار فنی هستند، ادامه داده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، جاش ارنست — سخنگوی کاخ سفید — در نشست خبری خود اعلام کرد: آمریکا به اهمیت جزئیات در مذاکره با ایران واقف است.

وی در خصوص شرایط حاکم بر مذاکرات هسته ای گفت: بیش از یک و نیم سال است گفتگوها جریان دارد و جامعه جهانی و بخصوص ایران، تصمیم‌هایی بسیار مهم درباره تعهدات خود برای حل و فصل مسئله از طریق دیپلماسی گرفته اند. رئیس جمهور و جامعه جهانی اقدامی قاطع انجام داده اند و ما نیز انتظارات خود را به صورت روشن برای بستن همه راه های ایران برای رسیدن به سلاح اتمی و سختگیرانه ترین بازرسی ها و نظارت هایی که تاکنون بر برنامه اتمی یک کشور برقرار شده است، بیان کرده ایم.

ارنست ادامه داد: این موضوعی است که آمریکا و جامعه جهانی در این توافق خواستارش هستند و هنوز جزئیات بسیار مهمی هست که باید روی آن کار کرد. با این حال، ما همچنان امیدواریم بتوانیم این مذاکرات را تا سی ام ژوئن با موفقیت به پایان برسانیم زیرا حل و فصل مسئله به این شکل و جلوگیری از رسیدن ایران به سلاح اتمی با کمک دیپلماسی بهترین راه است.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: آنچه ما درباره آن تلاش می کنیم، پایان این مذاکرات است و حتی این هفته نیز، کارشناسان فنی با همتایان ایرانی خود در تماس بودند و به کار روی مسائلی که بسیار فنی هستند، ادامه داده اند. مسئله ای که ما نیز آن را مد نظر داریم این است که هر چند چارچوب سیاسی بزرگتر ایجاد شده و مورد موافقت قرار گرفته است، همچنان جزئیات زیادی هست که باید حل و فصل شود.

ما به اهمیت این جزئیات واقف هستیم و برای همین نیز در ماه ها و هفته های باقیمانده، کارشناسانمان روی مسئله کار می کنند.

جاش ارنست درباره اتهام جنگ طلبی از سوی مقامات دولت اوباما به مخالفان مذاکرات فعلی گفت: علت چنین اقدامی این است که آنان با کنار زدن دیپلماسی، راهی غیر از جنگ باقی نمی گذارند. ما تاکنون از آنان نشنیده ایم که گزینه ای دیگر را مطرح کرده باشند. کاری که ما تلاش می کنیم ایرانیان را به انجامش وا داریم این است که روی همه جزئیات توافق کنند که براساس توافق گسترده تر سیاسی نیز باشد. این تمرکز ماست و باور داریم به سود جامعه جهانی نیز هست و ایران نیز در این میان سود می برد. برای همین، ما تا این اندازه روی این مسئله متمرکز هستیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است