منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۹
شناسه خبر: 215628
گروه :خبر
image352659

فائزه هاشمی علی رغم حکم ممنوعیت فعالیت سیاسی طی روزهای گذشته سفری به تبریز داشته و در یک جلسه محفلی دردودل های فعالان اصلاح طلب نسل دومی را شنیده و به طرح مطالبی در خصوص انتخابات آتی پرداخت که نشانگر احتمال حضور سمپات وی در تبریز در فهرست های انتخاباتی به عنوان سهم زنان بود.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، فائزه هاشمی رفسنجانی، در یکی از آخرین روزهای مردادماه در سفری اعلام نشده به تبریز آمد و در جلسه ای خصوصی با برخی فعالان سیاسی اصلاح طلب آذربایجان شرقی دیدار کرد.

این سفر که به دلیل عدم اطلاع رسانی از سوی میهمان و میزبان با تعابیری چون شخصی و محرمانه از آن یاد شد؛ دارای جزئیات خاص و قابل اعتنایی بوده است که ائل در این مجال به انتشار آنها اقدام می کند.

وی که با دعوت منیژه موسوی، فعال سیاسی و از کاندیداهای شکست خورده انتخابات شورای شهر تبریز به این شهر سفر کرده بود در محل منزل یکی از زوج های اصلاحاتی تبریز در یکی از محلات لوکس تبریز حاضر شده و دیداری با برخی فعالان این جریان داشت.

گفته می شود برخی اعضای جمعیت زنان مسلمان نواندیش و مجمع زنان اصلاح طلب در این جلسه حضور داشته اند. علی رغم تعداد کم شرکت کننده در این جلسه محفلی، یک جلسه خصوصی دیگر نیز با حضور فائزه هاشمی برگزار شده است که مطالبی از سوی فائزه هاشمی در آن مطرح شده است.

گفته شده است انتقاد برخی حاضران در این جلسات نسبت به عملکرد سیاسی جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی و نسل اولی های اصلاح طلبان استان به خصوص در مورد انتصاب مدیران مورد تایید دختر آیت الله هاشمی قرار نگرفته است و وی انتصاب برخی چهره های جریان موسوم به اصلاح طلب را نشانه همراهی استاندار با این طیف دانسته است.

یکی دیگر از موراد مطرح شده در این جلسات به فضای رسانه ای آذربایجان شرقی مربوط بوده است که یکی از حاضران، که اخیرا سایت خبری نیز راه اندازی کرد؛ مدعی حمایت دستگاه ها از رسانه های منتقد دولت به جای حمایت از معدود رسانه های حامی دولت شده است.

فائزه هاشمی و دوستان تبریزی اش در جریان این سفر موضوع سهم ۳۰ درصدی زنان از لیست انتخاباتی اصلاح طلبان در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی را نیز بار دیگر مطرح کرده اند.

گفته می شود موسوی که رابطه نزدیکی با فائزه هاشمی دارد؛ در این جلسه توسط وی به عنوان گزینه دارای شانس پیروزی معرفی شده و فائزه هاشمی خواستار حمایت از منیژه موسوی در انتخابات شده است.

این در حالی است که موسوی علی رغم ارتباط نزدیک با برخی عناصر جریان افراطی تلاش کرده است خود را چهره های معتدل نشان دهد. پس گرفتن امضا از نامه به رئیس جمهور در محکومیت روحانی معترض به طرح موضوع رفع حصر سران فتنه و ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات از جمله اقدامات وی در این راستا بوده است.

گفته می شود برخی تلاش ها برای برگزاری برنامه ای با سخنرانی فائزه هاشمی در تبریز به شکل عمومی تر وجود داشته است اما گویا استانداری آذربایجان شرقی بعد از اتفاقات رخ داده در جریان برنامه های شب های قدر جریان افراطی در تبریز که منجر به حاشیه سازی های مختلف شد؛ مانع از برگزاری چنین برنامه هایی می شود.

این در حالی است که یکی از موارد محکومیت فائزه هاشمی ممنوعیت فعالیت های سیاسی است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است