منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۵
شناسه خبر: 215369
گروه :خبر
image330859

انتخابات همواره در کشور ما به عنوان یکی از سالم ترین انتخابات در جهان و با مشارکت بالای مردم صورت گرفته است و این موضوع نشان می دهد که مردم به نهادهای برگزاری انتخابات و نظام اعتماد کامل داشته و به این باور رسیده اند که آرای آنها به صورت حق الناس در نزد مسئولین برگزاری انتخابات باقی مانده و نتیجه آرا خارج از جناح بندی‌ها به همان شکل به روی کار می آید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، روز گذشته هاشمی رفسنجانی در مشهد در جمع برخی از فعالان احزاب گفت: رهبری جامعه، رأی مردم را حق­ الناس خواندند و  نمی­ دانم چرا رسانه ها به ویژه رسانه ملی این نکته ظریف را در جامعه بیشتر تبیین نکرده و آن را توضیح نمی دهند.

وی همچنین در دیدار با آیت الله واعظ طبسی، تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از طلاب و روحانیون مشهد، بار دیگر از «توطئه» دولتمردان سابق سخن راند و استبداد را یک شیوه مرده در تاریخ بشریت خواند و گفت: «با حرکت تدریجی تاریخ به سوی آرای تعیین کننده مردم، در آینده ای نه چندان دور بقایای حکومت های استبدادی نیز از بین می روند».

هاشمی که در روزهای کهنسالی نیز دست از هر تریبونی برای سخنرانی برنداشته و در حالی که در چندین انتخابات گذشته، نتوانسته است به آنچه که در رویاهای خود می پروراند برسد، همچنان از حق الناس بودن رأی مردم سخن می‌گوید.

رسانه های کشور به ویژه رسانه ملی تا کنون به موارد مختلف از جمله انتخابات و حاشیه های آن بارها و بارها پرداخته اند و نیازی به تأکید چندباره آیت ا… بر روی این موضوع نیست؛ از طرف دیگر در حالی که هنوز حق الناسی تضییع نشده است چه لزومی بر تأکید ورود رسانه ها بر روی این موضوع از سوی آیت الله وجود دارد؟

ظی سال های گذشته حق الناس بودن رأی مردم از سوی رهبری اعلام شد اما این حق الناس بودن در کلام ایشان به معنای خروج نظام از آرای مردم یا تقلب نبوده، بلکه ایشان در توصیه ای فرمودند: توصیه من به حضرات و مسئولان صندوق​ها و بازشماری و  قرائت آرا این است که بدانند رای مردم امانت و حق الناس است.

رهبری در جلسات دیگر بارها تأکید کرده اند که انتخابات ایران همواره سالم برگزار شده و ادعای تقلب در انتخابات ایران کاملا بی اساس است.

هاشمی رفسنجانی به دنبال نامه بدون سلام و والسلام خود در سال 88 که مقدمه فتنه سال 88 را فراهم کرد، هنوز بابت تهمت بزرگی که به نظام زده است، از مردم و نظام عذرخواهی نکرده است.

حافظه تاریخی مردم ایران هنوز به یاد دارد روزهایی را که همین آرایی که حق الناس بود از سوی هاشمی و خاندان وی زیر سوال رفت و برای چندین ماه خسارت های زیاد مالی و امنیتی به نظام جمهوری اسلامی زده شد.

در حالی که ادعای تقلب در انتخابات بارها و بارها مورد بررسی قرار گرفته است و هیچ گاه به اثبات نرسید، از ماه ها قبل خاندان آیت الله شائبه تقلب را در انتخابات بعدی رقم زده و در اقدامی جالب آیت الله از رسانه ملی هم می خواهد به این موضوع ورود کند.

انتخابات همواره در کشور ما به عنوان یکی از سالم ترین انتخابات در جهان و با مشارکت بالای مردم صورت گرفته است و این موضوع نشان می دهد که مردم به نهادهای برگزاری انتخابات و نظام اعتماد کامل داشته و به این باور رسیده اند که آرای آنها به صورت حق الناس در نزد مسئولین برگزاری انتخابات باقی مانده و نتیجه آرا خارج از جناح بندی‌ها به همان شکل به روی کار می آید.

به نظر می رسد این موضوع که رأی مردم حق الناس است از سوی آیت ا... در پی القای تقلب در سال 88 باشد و اسم رمزی است که اگر کاندیداهای مورد نظر آیت ا… و حزب متبوعش نتوانست بهمجلس راه پیدا کند، قطعاً از حق الناس به خوبی مراقبت نشده و آرای مردم دستکاری شده است.

در حالی که هنوز 6 ماه به انتخابات زمان باقی مانده است، این نقشه در سال 88 از سوی خاندان آیت ا… اجرا شد و نتیجه ای جز بر هم زدن نظم و امنیت ملی و خسارت های جبران ناپذیر به نظام نداشت.

حق الناس بودن رأی مردم نکته مهمی است که رهبری به آن تأکید کردند و اگر جایی این حق الناس مورد اشکال واقع شود قطعاً ایشان بهتر از هر کسی متوجه آن شده و اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر