منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۷
شناسه خبر: 199078
گروه :خبر
1838219651734021337
 

مدرس دانشگاه های حاجی آباد:

تلاش دولت در جلوگیری از فساد اقتصادی جدی نیست

مدرس دانشگاه های حاجی آباد گفت: مهمترین راه حل در مبارزه با مفاسد اقتصادی نظارت و اجرای قوانین است که دولت در این زمینه تا کنون اقدام جدی نداشته است.

به  گزارش  شبکه  اطلاع رسانی  هرمز ، محمد میرزاده در گفتگو با خبرنگار پیارم ، با اشاره به موضوع مفاسد اقتصادی که دارای چند بعد است افزود: مهمترین راه حل عزم راسخ دولت و در برخی موارد نیاز به اصلاح قوانین است که راه  نفوذ سوء استفاده را می بندد، اما زمانی که دولت که دولت به طور واقعی و حقیقی بخواهد مشکل مفاسد را حل کند شاید به صد در صد نرسد اما می تواند تا حدودی زیادی مسئله را کاهش دهد.

میزاده در ادامه افزود: ما از دولت در عرض دو سال اقدام جدی در مبارزه با مفاسد اقتصادی را ندیده ایم و از فرمایشات مقام معظم رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی حمایت نکرده اند و باید بدانیم در مجموع این مبارزه شامل همه دستگاه ها می باشد.

میرزاده در ادامه بیان داشت: دوم در بحث اصلاح قوانین با آسیب شناسی خوب مجلس می تواند مشکلات را بر طرف کرد و راه آخر هم بر خورد شدید قوه قضائیه است که انشاالله این اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد:  ولی انچه در سالهای اخیر شاهد بوده ایم این است که دولت شعار می دهد و مجلس هم در قوانین گامی برنداشته اند و پرونده ها در محاکم قضایی رسیدگی چند ساله ای به خود اختصاص داده اند .

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: مردم خوب حواسشان به روند بررسی پرونده ها هست و اگر با همین روند ادامه پیدا کند ممکن است دید مردم به بررسی این مسئله را عوض کند .

وی در ادامه یادآور شد: بعد از جابجایی دولت ها هم مشاهده می شود نفرات رده بالای دولت دخیل در مفاسد اقتصادی اند هر فرد عامی هم این برداشت را دارد که دولت نمی خواهد این مشکل را از بین ببرد اگر  از پست های سازمانی جای سوء استفاده و رانت خواری را حذف کنیم و دیگر شخص قادر نباشد سوء استفاده کند خیلی مشکلات سیاسی و حتی اقتصادی به راحتی حل خواهد شد.

انتهای  پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است