منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۹
شناسه خبر: 338205
گروه :خبر
hormoz
 

اخبار عجیبی از مجلس به گوش می‌رسد

تلاش برای حذف وزیر ضد فیش‌های نجومی

شنیده ها حکایت از لابی گسترده برای برکنار نشدن مدیران با فیش های نجومی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ حسن روحانی سومین سال ریاست جمهوری خود را با چالشی بزرگ به نام «فیش‌های حقوقی» می‌گذراند؛ چالشی که هرچند ربطی به دولت کنونی ندارد و در همه دولت های سابق هم سابقه داشته اما با دستور روحانی 9 مدیر برکنار شده اند و وزیر با اخلاق کابینه هم رسما از مردم عذرخواهی کرده است.

انتشار فیش های حقوقی اتفاق بسیار مثبتی بود. باید از این که دولت شفاف بشود و حقوق کلیه مسئولان مشخص و در یک چارچوب باشد دفاع کرد. هرکس هم تخلف کرد باید مجازات شود و این دمل چرکین باید از صورت اقتصاد ایران پاک شود. اما این پاکسازی نباید به بی ثباتی منجر شود. همانطور که رهبر معظم انقلاب هم فرمودند نباید شخصی و گروهی و جناحی شود. بی ثباتی در سال 95 که سال خارج شدن اقتصاد ایران از نقاهت تحریم ها و مدیریت بی ثبات احمدی نژادی خواهد بود، سمی مهلک برای اقتصاد ایران است.
بر اساس بیانیه معاون اول رئیس جمهور پرداخت‌های غیرمتعارف در بخش‌هایی از وزارت بهداشت، وزارت اقتصاد، وزارت نفت و وزارت صنعت وجود داشته است. از میان وزرا، وزیر اقتصاد اقدام به برکناری بیشترین افراد با فیش های حقوقی کرده است. از رئیس کل بیمه مرکزی تا برکناری ها در 4 بانک و برخی بیمه ها همه در حیطه وزارت اقتصاد بوده است. علی طیب نیا از همان روز اول اعلام کرد که با هیچکس تعارف ندارد و هرکس حقوق نامتعارف گرفته باید برود.
اما این برکناری ها قطعا دشمن ساز است. از منابع موثق در مجلس، شنیده شده که 2 نفر از مدیران پرنفوذ برکنار شده با لابی فامیلی و سیاسی در میان نمایندگان تهران (هر دو از لیست امید) قصد استیضاح وزیر اقتصاد را دارند.
این در حالی است که نباید اجازه داد تا وابستگان به این افراد پرنفوذ جلوی مبارزه با فیش های حقوقی را بگیرند. بلکه باید افرادی که با این فساد سازمان یافته مبارزه می کنند را تقویت کرد. حال هرچقدر هم که برخی سیاست های اقتصادی ایراد داشته باشیم، مبارزه با فیش های نجومی از وزارت اقتصاد شروع شده و نباید لابی های میلیاردی صاحبان فیش های نجومی دوباره به این وزارت خانه برگردند!

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است