منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۲
شناسه خبر: 241141
گروه :خبر
entekhabat

تمام گروههای فکری برای حضور در انتخابات پیش روی مجلس اعلام آمادگی کرده اند حتی افراد مسئله دار، آیا مجلس ششم دیگری تشکیل می شود ؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه،با نزدیک شدن به انتخابات، تنور تبلیغات و شایعات روز به روز گرم تر می شود و این موضوع در غرب هرمزگان شرایط ویژه ای دارد ؛ از آنجایی که در تمام ادوار مجلس پس از انقلاب اسلامی یک شهروند بستکی نماینده مردم غرب هرمزگان بوده است ، این موضوع موجب شده است که افراد بیشتری از این شهرستان برای انتخابات پیش رو اعلام امادگی کنند ، البته زمزمه هایی از حضور شخصیت ها با گرایش های مختلف از شهرستان لنگه و پارسیان نیز به گوش می رسد .

 

 

 
بسیاری از نامزدها سعی می کنند خود را به یکی از گروه های فکری نسبت دهند تا آراء جریان‌های فکری و بازیگران سیاسی غرب را به خود اختصاص دهند.

 

 

 

 
از میان تشکل های فکری کشوری، اصلاح طلبان شانس بیشتری برای کسب حداکثر آراء را در منطقه غرب هرمزگان دارند اما این نکته حائز اهمیت است در دو دوره قبلی یک نماینده فراحزبی توانسته است حداکثر اراء را بدست آورد البته این نکته حائز اهمیت است که اصلاح طلبان برنامه های زیادی را برای شکستن آراء افراد میانه رو و اصولگرا انجام داده اند که دعوت از دکتر زیباکلام به بستک و تشکیل شورای هماهنگی اصلاح طلبی در شهرستان ها بخشی از این اقدامات بوده است .

 

 

 

 
البته شوراهای مشورتی در غرب هرمزگان نه سابقه چندانی دارد و نه وحدت رویه مناسب به گونه ای که هنوز این شورا به جمع بندی مناسب پیرامون این موضوع نرسیده است و وجود برخی افراد اصلاح طلب مانند سید عبدالله حسینی که اعلام آمادگی نموده است و هنوز مورد تایید این تشکل قرار نگرفته است ، این موضوع اختلافات داخلی این ساختار را هویدا نموده است که در آینده نزدیک بیشتر شاهد این گونه اختلاف نظرها خواهیم بود .

 

 

 

 
از دید نگارنده چهار طیف برای شرکت در انتخابات پیش رو اعلام امادگی کرده اند که به شرح ذیل می باشد :
1- نامزدهای وابسته به جریان های کارگزاران واصلاح طلبی
2- نامزدهای وابسته به جریان های اصولگرایی
3- نامزدهای محافظه کار
4- نامزدهای مسئله دار

 

 

 

 

این نکته حائز اهمیت است که روی کار آمدن دولت وابسته به کارگزاران و اصلاح طلبان و شرایط قومی و مذهبی منطقه موجب آن شده است که با توجه به موقیعیت منطقه نامزدها از اعلان وابستگی به تشکل اصول گرایی خودداری کنند و این موضوع موجب شده است بیشتر نامزدها بصورت فراحزبی و مستقل وارد انتخابات شوند .

 

 

 

 
اما نکته حائز اهمیت در این دوره این است که چند نامزد مسئله دار در غرب هرمزگان قصد ورود به انتخابات پیش رو را دارند که فعالیت های تبلیغاتی گسترده ای را نیز شروع کرده اند .

 

 

 

 
جالب اینجاست که در انتخابات مجلس دوره گذشته یکی از این افراد رد صلاحیت شده اما با این وجود برای شرکت در انتخابات پیش رو باز هم اعلام آمادگی کرده است .

 

 

 
حضور چند فرد وابسته به شیوخ عربی که روابط تنگاتنگی با بیگانگان دارند و حمایت های مالی گسترده ای از این افراد می شود در انتخابات پیش رو حائز اهمیت است ، قائدتا سرمایه گذاری بیگانگان به این افراد از سر خیر خواهی نیست و قطعا اهدافی را دنبال می کنند ، این افراد وابسته در ماههای اخیر رفت آمد های زیادی را به کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته اند که به نقل از یک منبع نزدیک به این نامزدها یکی از آنها با برخی از افراد صاحب قدرت در کشور امارات متحده عربی جلساتی را داشته است .

 

 

 
قطعا این نکته حساسیت کار را برای شورای نگهبان بیشتر کرده و آنها باید مراقب باشند که نفوذی های بیگانگان به انتخابات ورود پیدا نکنند .

 

 

 
شورای نگهبان باید مراقب باشد که معاندین اسلام و انقلاب می خواهند مجلسی همانند مجلس ششم را تشکیل دهند که از دل آن، احمد سلامتیان (از عناصر نزدیک به بنی‌صدر)، حسن یوسفی اشکوری، رجب مزروعی، فاطمه حقیقت‌جو و علی‌اکبر موسوی خوئینی‌ که پس از ارتکاب خیانت‌هایی در مجلس اول و مجلس ششم از کشور گریختند بیرون بیاید، بی دلیل نیست که در روزهای اخیر رهبری مدام از نفوذ صحبت می کند .

 

 

 

 
البته باید منتظر بود زیرا هنوز تا ثبت نام نامزدها زمان زیادی وجود دارد و تا دقایق آخر احتمال تغییر این طیف بندی ها وجود دارد .

 

 

 

 
گرایش های مذهبی در غرب هرمزگان نقش تعیین کننده ای را در انتخابات ها ایفا می کند به گونه ای که تایید نامزدها توسط معتمدین مذهبی منطقه قطعا رای مردم را تغییر خواهد داد و حمایت احزاب از افراد را کاری عبث خواهد کرد ، باید دید که معتمدین مذهبی بخصوص سادات منطقه که نفوذ زیادی بین مردم دارند از نامزدی خاص حمایت خواهند که البته بعید به نظر می رسد که آنها با توجه به تجربه قبلی به صورت مستقیم وارد این انتخابات شوند ، دیدار مستمر نامزدهای انتخاباتی با معتمدین مذهبی منطقه گواه اهمیت آنها در انتخابات پیش رو را دارد ، نامزدها به خوبی این موضوع را درک می کنند که بدست آوردن اعتماد معتمدین آرای زیادی را متوجه آنها خواهد کرد و می تواند این طیف بندی ها را بهم بزند .

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند