منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳
شناسه خبر: 220232
گروه :خبر
13940617000267_PhotoA
 

نیویورک تایمز با اشاره به استفاده مسکو از حریم هوایی عراق:

تلاش‌ آمریکا برای توقف ارسال تجهیزات از روسیه به سوریه ناکام ماند

روزنامه آمریکایی در گزارشی با اشاره به استفاده روسیه از حریم هوایی عراق برای ارسال تجهیزات و کمک های نظامی به سوریه نوشت: تلاش‌های واشنگتن برای متوقف کردن ارسال این کمک ها ناکام ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت که تلاشهای واشنگتن برای متوقف کردن ارسال تجهیزات و سلاح از سوی روسیه به سوریه ناکام ماند.

در ادامه جنجالهای مقامات و رسانه‌های آمریکایی درباره کمکهای نظامی روسیه به سوریه، یک روزنامه پرتیراژ در ایالات متحده از ناکامی واشنگتن برای متوقف کردن ارسال کمکهای مسکو به دمشق خبر داده است.

نیویورک تایمز نوشت: «مقامات آمریکایی می‌گویند تلاشهای واشنگتن برای متوقف کردن ارسال تجهیزات(روسیه به سوریه) ناکام ماند. حداقل 15 هواپیمای ترابری غول پیکر کندر روسیه طی هفته گذشته با استفاده از حریم هوایی ایران و عراق تجهیزات و پرسنلی را به پایگاه روسیه در سوریه منتقل کردند».

این روزنامه با اشاره به فشارهای آمریکا به کشورها برای ممانعت از عبور هواپیماهای روسیه افزود: «به درخواست آمریکا بلغارستان هفته گذشته حریم هوایی خود را به روی پروازهای روسیه بست اما با وجود آنکه دیپلمات‌های آمریکایی نگرانیهای خود را با دولت عراق درباره پروازهای هواپیماهای روسیه مطرح کردند، عراق این کار را نکرد».

از نظر این روزنامه علت اقدام دولت حیدر العبادی در مسدود نکردن حریم هوایی عراق به روی هواپیماهای روس «تلاش نخست‌وزیر العبادی برای داشتن روابط خوب با ایران و روسیه» بوده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد