منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۲
شناسه خبر: 193452
گروه :خبر

بورس تهران امروز شاهد مثبت شدن قیمت سهام اغلب شرکت‌ها و صنایع بورسی هم‌زمان با پایان اصلاح تکنیکی قیمت سهام در محدوده ۶۲ هزار واحدی شاخص کل بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شاخص کل بازده نقدی و قیمت در پایان معاملات امروز شنبه 23 خرداد ماه جاری با رشد 248 واحدی به رقم 62 هزار و 571 واحد رسید.

شاخص قیمت وزنی نیز در این بازار با افزایش 103 واحدی رقم 26 هزار و 68 واحد را برای خود ثبت کرد.

شاخص بازار اول در بورس تهران اما با رشد 256 واحدی رقم 45 هزار و 15 واحد را تجربه کرد، در حالی که شاخص بازار دوم با رشد 38 واحدی به رقم 129 هزار و 923 واحد ایستاد.

شاخص کل فرابورس نیز (آیفکس) نیز در روز جاری با رشد 6 واحدی عدد 697 واحد را ثبت کرد. در بازار امروز سه نماد معاملاتی بانک ملت، مپنا و بانک صادرات ایران بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

در عین حال نماد معاملاتی گروه صنعتی بارز در بازار دوم بورس بیشترین تأثیر منفی را بر نماگر این بازار بر جای گذاشت.

بر اساس این گزارش، ارزش کل معاملات بورس تهران در روز جاری اندکی بیش از 50 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 350 میلیون و 918 هزار سهم طی 28 هزار و 891 دفعه معامله بود.

به گزارش فارس، با تعدیل نسبت میانگین قیمت بر درآمدی (P/E) کل بازار سهام به حدود 5 مرتبه و درعین حال عدم توجیه ریزش بیشتر قیمت سهام در نمودارهای تکنیکالی، بورس تهران امروز با تقاضای خرید و افزایش قیمت سهام به ویژه در نمادهای معاملاتی شرکت‌های بزرگ بورس بود.

در این میان اگر چه هنوز فعالیت پررنگی از حقوقی‌ها به چشم نمی‌خورد، اما تداوم فعالیت‌های محدود شرکت های حقوقی برای بازارگردانی‌ دارایی‌های موجود در پرتفوی آنها به رشد قیمت سهام کمک کرده است.

در بورس تهران اگر چه حجم و ارزش معاملات به شدت کاهش پیدا کرده، اما امکان کسب سود با وجود مقعر شدن ابعاد معاملات روزانه بازار هنوز برای برخی معامله‌گران وجود دارد.

با گرم‌تر شدن فصل مجامع و ارائه گزارش‌های عملکرد مناسب برخی گروه‌ها و صنایع بورسی انتظار برای بهبود روند بازار در حالی وجود دارد که چرخ‌ه های تاریخی بازار سهام نشان می‌دهد دوران رکود فرسایشی یک سال و نیم گذشته بازار سهام با توجه به تعدیل نسبت قیمت به درآمدی کل بازار سهام وجود دارد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است