منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۰
شناسه خبر: 330421
گروه :خبر
همایش حجاب و عفاف

در جلسه کمیته تخصصی حجاب و عفاف جاسک بر تقویت و نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورت های باورهای دینی در جامعه تاکید و مقرر شد از جنجال آفرینی مغرضان بخاطر انجام کارهای ارزشی در جامعه نهراسیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل ازمکران نیوز؛جلسه کمیته تخصصی حجاب و عفاف در شهرستان جاسک به ریاست امام جمعه و دبیری سپاه ناحیه در دفتر امام جمعه شهرستان تشکیل شد.

 

مسئولین نمایندگی ولی فقیه و عقیدتی سیاسی نیروهای نظامی و انتظامی مستقر در شهرستان،نماینده های فرهنگی دانشگاهها و آموزش و پرورش،روسا واعضا هیئتهای مذهبی خواهران و برادران جاسک و مدیران اداره ارشاد و تبلیغات در این جلسه حضور داشتند و پیرامون مباحث مربوط به نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف به بیان مطالبی پرداختند.

 

حجه الاسلام جواد غلامی امام جمعه جاسک در این جلسه اظهار کرد: امروز نمای کلی وضعیت عفاف و حجاب نگران کننده است و عادت به وضع موجود و غفلت از آنچه باید باشد، خطرناک است .

 

غلامی با گلایه از این موضوع که نباید این جلسات فقط در حد صحبت بماند بلکه باید کاری صورت گیرد گفت: مهمترین موضوع در این جلسات داشتن خروجی مناسب است و جلسه گرفتن  تنها کفایت نمی کند.

 

وی افزود: همه مشکل را منتقل می کنند ولی باید غیرت به خرج داده و کاری در این زمینه  انجام شود کار فرهنگی صورت می گیرد ولی کافی نیست.

 

امام جمعه جاسک تصریح کرد : امروز بشر در مسئله حیا و عفت عقب گرد داشته است و الان در دوره جاهلیت مدرن هستیم و زن در جوامع غربی به عنوان یک کالای تبلیغاتی در میان قدرتمندان تبدیل شده است .

 

غلامی راههای تاثیر گذار در بحث تقویت عفاف و حجاب را مبارزه با خط شکنان شیطان ، جلوگیری از ورود فرهنگ های وارداتی و حجاب های هنجار شکن و تقویت غیرت و حیای مردان دانست .

 

فرمانده سپاه ناحیه جاسک در ادامه هدف از برگزاری این جلسه را استفاده از نظرات هم اعضا در رابطه با عفاف و حجاب دانست .

 

وی افزود:حجاب برای زن مسلمان نه تنها یک محدودیت نیست بلکه نعمتی الهی است که به واسطه آن عزت وکرامت و جایگاه رفیع او به عنوان یک عضو مهم خانواده وجامعه حفظ می شود.

 

احمدی نیا یادآور شد : مجموعه بسیج در کنار همه ارگان ها و هیئت های مذهبی تمام تلاش خود را جهت تقویت و نهادینه کردن مسئله عفاف و حجاب به کار خواهد.

 

در پایان پس از بحث و تبادل نظر در این خصوص توسط کلیه حضار،مقرر گردید همایش بزرگ عفاف و حجاب بعد از رمضان در جاسک برگزار شود.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی