منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
شناسه خبر: 315824
گروه :خبر
hormoz

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد مصرف چای نعنا می‌تواند حافظه کوتاه مدت و بلندمدت را تقویت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ متخصصان اظهار داشتند: مصرف چای نعنا علاوه بر آنکه پس از گذراندن یک روز پرتنش آرامش بخش است می‌تواند حافظه کوتاه‌مدت و بلندمدت را نیز تقویت کند.

در این مطالعه متخصصان انگلیسی به بررسی تاثیر برخی گیاهان بر حافظه و خلق و خو پرداختند. آنان از 180 شرکت‌کننده درخواست کردند تا به پرسشنامه‌هایی در مورد خلق و خوی خود پاسخ داده و از نوشیدنی‌های گرمی همچون آب گرم، چای نعنا و چای بابونه مصرف کنند.

همچنین 20 دقیقه پس از مصرف نوشیدنی این افراد تست‌هایی را به منظور ارزیابی قدرت حافظه‌شان انجام دادند و سپس برای بار دوم وضعیت خلق و خوی آنان مورد ارزیابی قرار گرفت.

نتایج به دست آمده حاکی از وجود ارتباط بین مصرف چای نعنا و بهبود خلق و خو و عملکرد شناختی آنان بود. همچنین افرادی که از چای نعنا مصرف کرده بودند از قدرت حافظه بلندمدت بهتر و سطح هوشیاری بالاتری برخوردار بوده‌اند.

از طرف دیگر در افرادی که از چای بابونه مصرف کرده بودند قدرت یادآوری حافظه و سرعت توجه کاهش پیدا کرده بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود