منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۰
شناسه خبر: 348674
گروه :خبر
امام جمعه میناب

خطیب جمعه شهرستان میناب تقوا را سامان بخش زیر ساخت کشور دانست و گفت: همه مراکز قبل از اقدام برای انجام هر کاری تقوا را در خودشان نهادینه کنند چرا که تقوا تخطی از هیچ اصلی را امضا نمی کند و فرد را از تربیت آغا زاده ای باز می دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از خبرنگار میناب جنوب،حجت السلام و المسلمین میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران مینابی گفت: علی رغم همه تلاش ها و کوشش های دولت در کشور تنها سامان بخش زیر ساخت کشور تقواست.

وی افزود: ساختن توپ و تانک تنها بازدارنده دشمن در جنگ سخت و ابزار جنگی است در صورتیکه اصل تقوا محافظ کشور در جنگ داخلی و خارجی و یک قدرت بازدارنگی الهی است.

امام جمعه میناب اظهار داشت:بیشترین بی تقوایی های امروز بخاط جستجو کردن انسان برای یافتن رزق های مادی و غافل شدن از ارزاق معنوی است .

وی تقوا را تخصص و قدرت بازدارندگی قوی بر گرفته از اراده الهی عنوان کرد و اذعان داشت: آمریکا از تخصص و تعهد رجایی که تخصص برگرفته از تقوا و اراده الهی بود می ترسید نه از تخصص بدون تقوای بنی صدر.

خطیب جمعه میناب دلیل اصلی تحقق بسیاری از آسیب ها، رشوه خواری،ربا، احتکار و حقوق های ناعادلانه را بی تقوایی عنوان کرد و گفت: همه مراکز قبل از اقدام برای انجام کاری تقوا را در خودشان نهادینه کنند چرا که تقوا تخطی از هیچ اصلی را امضا نمی کند و فرد را از تربیت آغا زاده ای باز می دارد.

معتمدی فر تصریح کرد: انسانیت و تکمیل شاکله هویتی فرد در پرتو تعالیم انبیا الهی شکل می گیرد و عدم آگاهی از باورهای فرهنگی و ملی و هویتی زمینه را برای گم شدن هویت در فرد فراهم می کند.

خطیب جمعه میناب با بیان اینکه میراث های فرهنگی، مشاهیر و مفاخر ایرانی اسلامی باید در شکل گیری هویت فرد نهادینه شود اظهار داشت: متاسفانه امروزه مفاخر و مشاهیر ما از طرف برخی افراد به سخره گرفته می شوند و در این بعد زمانی برخی ها هویت تمدنی و ملی خود را گم کرده اند و نمی دانند که این دوندگی های روزمره برای یافتن ارزاق مادی تنها کفش پاره کردن چیز دیگری نیست.

وی تاکید کرد: اگر هویت ملی و تمدنی طبق عمل براساس اصول انسانی بر گرفته از شاکله عالمه و ظالمه در فرد نهادینه شود زبانی که چشمه آتشین است به چشمه حکمت تبدیل خواهد شد و بسیاری از کارهای جا مانده بر زمین به سرانجام می رسد.

معتمدی فر همچنین به مسموم بودن فضای مجازی در دنیای امروزی و رواج بی تقوایی اشاره ای کرد و بیان کرد: مردم میناب در شناخت تهدیدها و آسیب های فضای مجازی بعنوان یک رزمنده عملیاتی عمل کنند و از رسیدن دشمن به اهدافش ناکام سازند.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور