منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۹
شناسه خبر: 305732
گروه :خبر
78945
 

خطيب نماز جمعه اهل سنت بستک:

تقوا راز سعادت دنیا و حیات بعد از مرگ است

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: تقوا و پیروی بی قید و شرط از دستورات الهی راز سعادت و آرامش در دنیا و حیات بعد از مرگ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، محمدیوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن توصیه بر تقوای الهی گفت: تقوا و پیروی بی قید و شرط از دستورات الهی راز سعادت و آرامش در دنیا و حیات بعد از مرگ است و در این دنیا می بایست از فرصت، سلامتی و توان جسمانی نهایت استفاده را ببریم زیرا از زمان مرگ خود اطلاع نداریم و دیگر، روزهای بعد از مرگ، فرصت کار نیست.

 

محمدیوسف حسینی نژاد در ادامه افزود: خدا در دنیا ناظر بر اعمال ماست و برای انسان مامورانی مکلف نموده که بر عملکرد آن ها نظارت نمایند و عین آن را ثبت و ضبط نمایند تا روز حساب، انسان با عین اعمال خود مواجه شود. اگر اینگونه تصور نماییم که در مقابل هر فعل و گفتار خود می بایست جوابگوی آن در آخرت باشیم زندگی در این دنیا و همچنین آخرت راحت خواهیم بود.

 

وی گفت: در دنیا اگر انسان در تمام امور دنیوی خدا را حاضر و ناظر بر اعمال خود بیند و منافع شخصی و دنیوی را نادیده گیرد تمامی مشکلات قابل تحمل می شود همانگونه که اصحاب خاص پیامبر(ص) اینگونه بودند.

 

خطیب نماز جمعه افزود: نباید امید به خدا اینگونه تصور شود که خدا هر عملی را می بخشد بلکه امید به خدا یعنی همیشه خود را مقصر و بدهکار بدانیم و از عمل خود راضی نباشیم زیرا تلاش برای رشد معنویت، انسان را به بهشت می رساند و اعمالی چون خودخواهی و تکبر مانع رشد و سعادت ما انسان ها است و زمینه ساز مشکلات دنیوی است و همچنین مانعی بر سر راه رسیدن به بهشت می باشد.

 

محمدیوسف حسینی نژاد در پایان گفت: انسان مومن دائما کارهای نیک خود را کوچک می بیند و خود را در برابر خداوند همیشه محکوم می داند و همانند پیامبر(ص) دائما استغفار می نماید و برای بهبود ارتباط خود با خالق تلاش می نماید.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان