منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۹
شناسه خبر: 346769
گروه :خبر
شهریار ذاکری- آزاده هرمزگانی- رفتارنیوز- میناب-

شهریار ذاکری آزاده سرافراز مینابی اظهار کرد: ما هیچ انتظاری نداریم اگر رفتیم یک وظیفه ای بوده که از خاک و وطن دفاع کنیم تنها انتظار ما این است که مردم و مسئولین پاسدار خون شهیدان و آن عزیزانی که در غربت و درزندان های مخوف بعثی عراق جان خود را نثار انقلاب کرده اند، باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  شهریار ذاکری آزاده سرافراز مینابی در گفتگو با خبرنگار  رفتار نیوز، خاطره شب اول اسارت خود که در سال ۶۷ بوده را چنین عنوان کرد: از محور فکه و الاماره اسیر شدم در مسیر بردن ما به اردوگاه تکریت در آسایشگاهی شب را به صبح رساندیم نیمه شب یکی از مجروحان ایرانی که درکنار من بود تقاضای آب کرد که متاسفانه میسر نشد.

 

وی افزود: درآن مکان آبی وجود نداشت اما من از پنجره ای که بود درآن نیمه شب از سربازان برای آن مجروح تقاضای آب نمودم که کسی به ما اهمیت ندادو زجر این کنار دستی خود را تا صبح دیدم و اینکه بالاخره به دوستان شهیدش پیوست.

 

بلبل خوش صدای مینابی که بسیاری از هرمزگانی ها با نوای دلنشین نوحه و عزاداری وی درحال حاضر آشنایی دارند در ادامه بیان خاطرات شب اول اسارت خود گفت: بارها به همرزم تشنه ام گفتم که بخواب کسی نیست آبی به ما بدهد ای دوست من تقاضا کرده ام وخبر تشنگی شما را گفته ام ، آب دهان به سرو صورتم ریخته بخواب دوست من وخوابید اما خوابیدنی که آخرش شهادت شدخوش به حالش.

 

ذاکری در بیان خبر شهادت هم رزم تشنه کامش چنین موضوع را تشریح کرد: صبح شد و عراقی ها آمدن جهت آمار آنان پس از فرستادن اسیرانی که سالم بودن به بیرون با باتون و کابل به دوست تشنه از دنیا رفته ی من می زدند نمی شد تحمل کرد واقعا اول صبح  اولین روز اسارت بسیار برای من سخت گذشت.

 

آزاده سرافراز مینابی بلبل خوش صدای روستای کردر رضوی میناب از استان هرمزگان تصریح کرد: صدا و فریاد فراوانی زدم نزنید دوست من به شهادت رسیده رحم داشته باشد البته کتک هایی که خوردم بماند اما یاد آن دوست تشنه به آسمان پرواز کرده بخیر.

 

ذاکری در پاسخ به سئوال خبرنگار ما که چه انتظاری دارید اظهار کرد: ما هیچ انتظاری نداریم  اگر رفتیم  یک وظیفه ای بوده که از خاک و وطن دفاع بکنیم تنها انتظار ما اینست که مردم و مسئولین پاسدار خون شهیدان و آن عزیزانی که در غربت و درزندان های مخوف بعثی عراق جان خود را نثار انقلاب کرده اند باشید.

 

وی درادامه عنوان کرد: نگهبان خون آن شهیدانی باشید که امام به تک تک آنان می بالد مواظب باشید کشور را به دست نااهلان ندهید به خوبی از آرمان ها و ارزش هایی که کم هم نیستند دفاع بکنید بسیار زجر ها برای حفظ این اسلام ناب محمدی کشیده شده است.

 

آزاده سرافراز مینابی در پایان گفت: قبلا یک  کانونی به نام هیئت سجادیه داشتیم که تمام آزادگان کار های فرهنگی در آن انجام می دادند اما در حال حاضر آن انسجام هیئتی نیز خوب است دوباره عزیزان آزاده دور هم جمع شوند و کارهای فرهنگی برای نظام انجام بدهند قطعا اقدامات فرهنگی آزادگان راهگشای بسیاری از مشکلات پیش رو خواهد بود.

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر