منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۶
شناسه خبر: 255557
گروه :خبر
image514257-300x226

امام جمعه موقت حاجی آباد با بیان اینکه یکی از دردهای بزرگ امت اسلامی در زمان ما تفرقه است، افزود: تفرقه باعث نزول عذاب است و دشمن به خودش اجازه می دهد میدان داری و سوء استفاده کند.

به گزارش هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام صادقی امام جمعه موقت شهرستان حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه حاجی آباد ضمن تسلیت سالروز شهادت ایت اله مفتح و وحدت حوزه و دانشگاه گفت: شهید مفتح حلقه وصلی برای حوزه و دانشگاه و یکی از روحانی بصیر، روشن فکر و اگاه به مسائل دین که مسائل را به روز برای دانشجویان تبعین می کردند.

صادقی افزود: وحدت حوزه و دانشگاه به این معنا نیست که ما تمام برنامه های حوزه را در دانشگاه و برنامه های دانشگاه را در حوزه پیدا کنیم، منظور وحدت در هدف است.

وی بیان کرد: حوزه و دانشگاه باید با بصیرت کامل در جهت یک هدف واحد که نتیجه اش انسان سازی ، ساختن انسان کامل ، یک جامعه انسانی و اسلامی مستقل و الگو برای جهان  است حرکت بکند و تلاش در جهت ساختن جامعه ای الگو و مستقل جامعه ای که انسان بتواند در ان جامعه به کمال برسد و کامل بشود و پا روی هوای نفس بگذارد و به مقام قرب اللهی برسد.

امام جمعه موقت حاجی آباد با بیان اینکه علم حتما باید با دین اجین باشد افزود: انسان ها به چند دسته تقسیم می شوند بعضی از انسانها نه علم دارند نه دین از این جهت که دین ندارند انسانهای خوبی هم نیستند و از ان جهت که علم ندارند خطری هم ندارند.

وی تصریح کرد : دسته دوم، دین دارند ولی علم ندارند از این جهت که دین دارند انسانهای خوبی هستند برای خود از جهت اینکه علم ندارند نمی توانند مفید واقع بشوند در حد اینکه گلیم خود را از اب بکشند تلاش می کنند.

صادقی اظهار کرد: دسته سوم علم دارد دین ندارند اینها انسانهای خطرناکی هستند ما انسانهای فاظل و عالمی هم داریم ولی عالم بدون دین عالم تزکیه نشده علم دارد ان هم علم فاقد دین این خطرش زیاد است .

وی تصریح  کرد: کشتار بشریت در طول تاریخ به واسطه همین علم بدون دین است ساخت بمب های میکروبی اتمی و شیمیایی نظامی و غیره همه در سایه علم فاقد دین بوده و هدفی که فکر می کردند همان راز بقا بوده و برای چند روز بیشتر زنده بودن و بیشتر در راس کار بودن باعث کشتار بشریت در طول تاریخ شدند.

صادقی با بیان اینکه اگر دین اجین با علم شد می توانند دنیا را بسازد تاکید کرد: حوزه و دانشگاه باید در این جهت حرکت کنند دانشجویان عزیز و طلاب باید همه و همه دست به دست هم بدهند در جهت برافراشتن پرچم و عظمت اسلام در جهت بیدار کردن دنیای فریب خورده بدست استکبار جهانی تلاش بکنند، دانشجویان و طلاب ما باید جهاد فکری و عقیدتی و جهاد در راه دین ، جهاد فرهنگی بکنند وانها موظفند با همکاری هم دنیا را از خواب غفلت  بیدار بکنند .

صادقی با بیان اینکه یکی از دردهای بزرگ امت اسلامی در زمان ما تفرقه است، تصریح کرد:  اگر بین مسلمان تفرقه ایجاد شد دشمن به خودش اجازه می دهد میدان داری و سوء استفاده کند نقشه و طرح بریزد شیعه را به جان سنی و سنی را به جان شیعه بیندازد، جماعت باعث فور رحمت است و تفرقه باعث نزول عذاب است.

وی گفت: انچه امروز خواست دشمن است همین تفرقه است که مسلمانان با هم متفرق باشند بی اعتمادی و حرکتهایی که از سوی جاهلان انجام می شود باعث تفرقه می شود حرکت ال سعود و کشتن مسلمانان یمن این خود باعث تفرقه است این خواست دشمن و این جهالتی است که دشمن به دنبال ان است.

صادقی، اقدام اخیر ارتش نیجریه در شهادت و مجروح کردن جمع کثیری از مسلمان این کشور، آن‌را در خدمت منافع گروه تروریستی بوکوحرام دانست و افزود: این واقعه دردناک که با هدف ایجاد تفرفه بین مسلمانان است جز خدمت به منافع نامشروع رژیم صهیونیستی نتیجه ای نخواهد داشت .

امام جمعه موقت حاجی آباد ضمن محکومیت این کشتار فجیع ، آزادی شیخ زکزاکی روحانی برجسته نیجریه و برخورد قاطع حکومت نیجریه با فرقه ضاله بوکوحرام را خواستار شد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است