منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸
شناسه خبر: 268980
گروه :خبر
561

مدیر کانون فرهنگی مسجد امام رضا(ع) گفت: تفام نامه همکاری پیوند مدرسه و مسجد با اهدف کار تربیتی بلندمدت بین آموزش و پرورش و کانون منعقد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس، الیاس زارع،مدیر کانون فرهنگی مسجد امام رضا(ع) بندرعباس گفت: از ابتدای آبان امسال مسئولین کانون فرهنگی مسجد امام رضا(ع) به من محول شده است گام اول در این زمینه شناسایی افراد داسوز و تشکیل چارت کانون با هدف انجام کار تربیتی بلند مدت بود.

مدیر کانون فرهنگی مسجد امام رضا(ع)در جهت تحقق این امر نیاز به مخاطب داشتیم لذا مسجد مخاطب داشت اما جوابگوی اهداف کانون نبود،اظهار کرد:  با توجه به اینکه مدارس فضای ناب، موقعیت خوب و پرمخاطب است  که کمر کسی به سراغ آنها می رود و گاهی برنامه های پرورشی در مدارس انجام می شود  بنابراین تصمیم برآن شد که کارتربیتی بلند مدت در منطقه کوی ملت را از مدارس شروع کنیم.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)که باید به سه مقوله تحصیل، تهذیب و ورزش جوانان توجه شود، افزود: با رئیس آموزش و پرورش جلسه ای تشکیل شد که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بندی مبنی بر تعامل مساجد و مدارس وجود دارد که ایشان موافقت خود را اعلام کردند  لذا تفاهم نامه نوشته شد، کارشناسان آموزش وپرورش آن را تایید کردند و تفام نامه همکاری بین کانون و آموزش و پرورش ناحیه 2 بندرعباس با رویکرد کار تربیتی بلند مدت منعقد شد.

زارع تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح سه مدرسه متوسطه اول شهید بیهقی. عراقی زاده ، مفتح و دبستان شهید عسکر حسین پور، علی اکبرانتظاری، میثم و فردوسی تحت پوشش کانون قرار گزفته اند.

معاون مدرسه متوسطه اول شهید بیهقی گفت: برای اجرایی شدن این طرح فردی را بعنوان نماینده کانون معرفی که پس از صدور ابلاغیه از آموزش و پرورش فعالیت خود را آغاز و افرادی را که از نظر درسی، اخلاقی، خانوادگی مورد تایید و شرایط موفقیت را دارا هستند اما با مسجد ارتباطی ندارند را شناسایی و برای کانون نیرو جذب می کنند.

وی افزود: برای اینکه نمی خواستیم کار سنگینی را انجام بدیم  بصورت آزمایشی  ایتدا از مدرسه شهید بیهقی آغاز کردیم و قریب به 50نفر از دانش آموزان را شناسایی کردیم و در حال حاضر  بصورت رایگان خدماتی را به آنها ارائه می دهیم.

زارع با اشاره به کتاب سه مثلت را جدی بگیرید، بیان کرد: سه راس مثلت کانون، مدرسه و خانواده است که هر سه باید در یک راستا حرکت کنند بنابراین در گام دوم برای خانواده ها دعوتنامه فرستادیم با استقبال خوبی روبرو شدیم و مشارکت خود را در اجرای برنامه های کانون اعلام کردند.

مدیر کانون فرهنگی مسجد امام رضا(ع) اظهار کرد: چشم انداز 6 ساله ای ترسیم شده  که پس از این مدت بتوانیم 30درصد از نوجوانان و جوانان را به مسجد هدایت کنیم به گونه ای که مسجد را جزئی از خود و خانه دوم خود بدانند در امورات فرهنگی کانون مشارکت داشته باشند و با مسجد بیگانه نباشند در بین از لحاظ معنوی و در حد توان  از نظر مالی حمایت خواهند شد.

وی تصریح کرد: هر فردی با مطالعه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می توانند چنین تفاهم نامه ای را تهیه و از امکانات این سازمان برای پرورش و تربیت نیروهای کانون از جمله در اختیار گرفتن مکان برای انجام فعالیتهای ورزشی و علمی بهره ببرد.

 مدیر کانون فرهنگی مسجد امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: در شیراز طرحی مشابه این طرح اجرا شده است با این تفاوت که اداره فرهنگ و ارشاد استان با سازمان آموزش و پرورش تفاهم نامه ای امضا کرده است و دبیرخانه کانون مساجد ناظر این طرح می باشد که کانون هیچ نقشی ندارد در صورتی که در بندرعباس کانون تمام نقش را ایفا می کند و برای اولین بار در کشور اجرا می شود.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است