منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۷
شناسه خبر: 194570
گروه :خبر
۲۰۱۵۰۶۱۷_۱۰۴۹۳۱

فرماندار حاجی آباد گفت: ایجاد صنایع تبدیلی، بسته بندی، تغییر الگوی کشت کشاورزان در شهرستان با توجه به شرایط آب و هوایی یک ضرورت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، جهانگیری فرماندار شهرستان حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم حاجی آباد، با تبریک هفته 27 خرداد سالگشت سی و چهارمین سال صدور فرمان تاریخی جهادگر بزرگ قرن حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نهاد مقدس جهاد گفت : متولیان بخش کشاورزی با توجه به خشکسالی های 10 ساله حاجی آباد و کمبود منابع آب به دلیل استحصال بی رویه آبهای زیر زمینی و از طرفی با توجه به اینکه شهرستان حاجی آباد قطب کشاورزی استان می باشد تمام دشتهای شهرستان حاجی آباد با مشکل کمبود آب و افت سفره های اب زیر زمینی مواجه هستند بتوانند با مدیریت صحیح و مصرف بهینه آب این مشکل شهرستان را مرتفع نماند.

جهانگیری افزود: متولیان بخش کشاورزی باید آموزش به کشاورزان را در دستور کار خود قرار دهند، در هر صنفی یا حرفه ای که می خواهیم فعالیت کنیم باید گواهی مهارت کسب کنیم ولی متاسفانه کشاورزی که نیاز به آموزش دارد هیچ اورگانی جهت اشتغال  آنها آموزشی برگزار نمی کند، باید آموزش لازم جهت مدیریت منابع آبی جهت جلوگیری و هدر رفت آب و توسعه شبکه آبیاری نوین به شکل عملی و علمی صورت گیرد.

وی ادامه داد: ما باید ساز و کار و زمینه این تغییرات منجمله بازار فروش تجهیزات کشاورزی بازار هدف  و انچه که نیاز امروز جامعه کشاورزان ما است را فراهم کنیم.

وی در ادامه بیان داشت: متاسفانه به دلیل عدم آگاهی کشاورزان در زمینه کشاورزی و استفاده از کود و سموم محصولات کشاورزی ما با مشکلاتی روبه رو است و کشاورزان در استفاده از سموم کشاورز توجیح نمی باشند و باید با آموزش به کشاورزان میزان سموم مورد استفاده در کشاورزی را به حداقل برسانیم.

جهانگیری در ادامه یادآور شد: باغ های انگور و انجیر در منطقه گیس حاجی آباد محصول تولیدی این باغها اورگانیک می باشد از هیچ گونه سم و کود شیمیایی برای این درختان استفاده نمی شود و ما در نظر داریم که میزان تولیدات اورگانیک را در شهرستان افزایش دهیم.

وی در ادامه بیان داشت: در زمینه کشاورزی و مدیریت آن باید کشاورزان با مجموعه جهاد کشاورزی و مسئولان همکاری داشته باشند و ما باید مدرسه را به مزرعه ببریم باید دانشجویان بخش کشاورزی همراه با پاس کردن دروس تئوری دروس عملی در مزرعه در کنار کشاورزان کار کنند.

جهانگیری در پایان یکی از ضرورتهای شهرستان حاجی اباد را تغیر الگوی کشت ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی عنوان کرد و افزود:کشت سنتی دیگر توجیه علمی واقتصادی ندارد وتغییر الگوی کشت دربخش کشاورزی یک ضرورت می باشد، البته قبل از اجرای طرح الگوی کشت باید زیرساخت های این طرح با بررسی های کارشناسی شده مهیا شود.

انتهای پیام/

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است