منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
شناسه خبر: 250918
گروه :خبر
2012_11_19_12_19_8

کارشناس مسئول سلامت کودکان مرکز بهداشت استان گفت:شیر مادر سرشار از مواد مغذی و دارای انواع ویتامین ها است و بهتر از هر چیز دیگری رشد فرزند دلبند شما را تضمین می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  سوریاس ؛ شیرین سلطانی ،کارشناس مسئول سلامت کودکان مرکز بهداشت استان اظهار داشت:تغذیه با شیر مادر بهترین را تامین مواد مغذی مورد نیاز شیرخواران است و باید کودکان را تا پایان 6 ماهگی فقط با شیر مادر تغذیه کنید .

وی افزود: شیر مادر سرشار از مواد مغذی  و دارای انواع ویتامین ها است و بهتر از هر چیز دیگری رشد فرزندرا تضمین می کند و کودکی که در دوران اولیه زندگی خود تغذیه مناسب داشته باشد به رشد و پرورش جسمانی کامل دست یافته و در آینده فردی تندرست و شاداب خواهد بود .

این کارشناس مسئول سلامت بهداشت استان تصریح کرد: مادران شیر ده توجه کنند که گاه لازم است ( مادری که در خارج از منزل اشتغال داشته ) شیرتان را بدوشید و با فنجان ، استکان ، قاشق ، سرنگ به کودک بخورانید .

وی ادامه داد: در مواردی که نو زاد نارس ، شیر خوار در بیمارستان بستری باشد ، یا در شرایط و موارد خاص و معدودی که به دلیل بیماری مادر و کودک و یا هر علت دیگری مکیدن و تخلیه پستان توسط کودک برای مدتی مقدور نباشد برای جلو گیری از احتقاق پستان دوشیدن شیر  لازم و کمک کننده خواهد بود مانند تغذیه شیر خوارانی که به دلیل نقایص لب و دهان و امثال آن قادر به میکیدن نیستند.

کارشناس مسئول سلامت کودکان مرکز بهداشت استان خاطرنشان کرد: قبل از دوشیدن  کمی استراحت کنید یک لیوان شیر ، آب میوه ، چای کم رنگ یا سوپ بخورید زیرا مایعات گرم بیشتر از مایعات سرد به ترشح شیر کمک می کند و توجه داشت داشته موقع دوشیدن شیر در وضعیت راحتی بنشینید و ظروف  شیشه ای اولین انتخاب و ظروف پلاستیکی سخت شفاف انتخاب بعدی برای ذخیره کردن شیر است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است