منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰
شناسه خبر: 343302
گروه :خبر
97822481861701361579610314711324015745218
 

فوق تخصص نوزادان عنوان کرد:

تغذیه از شیر مادر کودک را باهوش و فعال می کند

فوق تخصص نوزادان اظهار کرد:مهترین زمان آغاز شیر دهی در همان ساعت اولیه تولد کودک است و کودکانی که از شیرمادر تغذیه می شوند باهوش تر ،آرام و فعال تر هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سلما  نادری،  فوق تخصص نوزادان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی هرمز پرس با اشاره به فواید شیر مادر گفت :  بهترین تغذیه برای کودک شیر مادر است و هر مادری با توجه به سن دوران حاملگی که بچه متولد می شود این شیر مختص کودک خودش است .

وی افزود:شیر مادر مواد مغزی فروانی را دارد که شیر خشک نمی تواند مواد و ترکیبات شیر مادر در سن حاملگی مختص کودک را دارا باشد لذا کارخانه های تولید شیر خشک با وجود تمام پیشرفته های صورت گرفته هنوز نتوانسته اند تمام خصوصیات و محتوایی شیر مادر را برای کودک  به وجود آورند.

وی افزود: مواد انرژی بخشی که در شیر مادر برای کودکان وجود دارد در هیچ شیر خشکی نیست همچنین مواد انرژی بخش زمانی در کودک تزریق می شود که برای بار اول یا همان روز اول کودک تغذیه می کند.

نادری با تاکید بر توجه به تغذیه کودکان با شیر مادر تصریح کرد: این کودکان رشد بهتری دارند و از لحاظ وزنی شاید نسبت به کودکان شیر خشکی پایین تر باشند اما این کودکان نسبت به کوکان شیر خشک عفونت های تنفسی و گوارشی کمتری مبتلا خواهند شد.

وی با اشاره به رابطه عاطفی مادر و شیرخوار در رشد شخصیتی و آرامش زبانی افزود:شخصیت کودکانی که از شیرمادر تغذیه می شوند باهوش تر ،آرام و فعال تر هستند لذا  قانون اسلامی توصیه شده  شیردهی تا دو سال انجام شود.

فوق تخصص نوزدان تصریح کرد: بهترین زمان آغاز شیر دهی در همان ساعت اولیه تولد کودک است که باعث تداوم شیرخوار تا دوسال است.

وی خاطرنشان کرد: خانواده ها توجه داشته باشند در دو ماه اول  برای نوزادان شان  از سرشیشه و پستانک استفاده نکنند به دلیل  سردرگمی که برای نوزاد پیش می آید و این امر منجر به نخوردن کودک از شیر مادر می شود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است