منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸
شناسه خبر: 197713
گروه :خبر
13940408000443_PhotoA

در غرفه سازمان دارالقرآن مستقر در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم قرآن‌های فرسوده با قرآن‌های نو تعویض می‌شود. این طرح با هدف ترویج و تحقق طرح نور باران در نمایشگاه قرآن اجرایی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سازمان دارالقرآن با حضور در بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن اقدام به تعویض قرآن‌های فرسوده با نو می‌کند.

طرح تعویض قرآن‌های فرسوده با قرآن‌های نو مانند سال‌های گذشته، امسال نیز در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در حال انجام است.

سعید تواضعی مسئول غرفه سازمان دارالقرآن در این باره گفت: شهروندان می‌توانند قرآن‌های فرسوده خود را که از نظر صحافی یا چاپ قابل استفاده نیست، با قرآن‌ها نو تعویض کنند.

وی با بیان اینکه تعویض قرآن های فرسوده با نو هیچ هزینه ای برای مردم ندارد، افزود: بودجه تعویض این قرآن‌ها از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین شده و سازمان دارالقرآن فقط مجری این طرح است.

مسئول غرفه سازمان دارالقرآن درباره نحوه تعویض قرآن های کهنه با نو، خاطر نشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در این غرفه و اهدای قرآن فرسوده یک قبض شامل مشخصات فردی و تاریخ تحویل را تکمیل کرده و سپس به انتخاب خودشان یکی از دو نوع قرآن عرضه شده در غرفه‌های بخش فروش را تحویل بگیرند.

وی در ادامه با بیان اینکه فعالیت های ما محدود به نمایشگاه قرآن نیست و در طول سال جریان دارد، گفت: یکی از وظایف سازمان دارالقرآن ساماندهی مشارکت‌های مردمی در فعالی‌ های قرآنی است، از این رو این سازمان در نظر دارد به منظور تحقق این هدف با اجرای طرح نور باران اقدام به جمع آوری 500 هزار جلد قرآن و توزیع رایگان آن در مساجد، مؤسسات، مراکز و موسسات قرآنی مردمی، خانه‌های روستایی و شهری و جلسات آموزشی قرآن در سراسر کشور به ویژه مناطق محروم کند.

به گزارش فارس، بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تا 23 تیرماه در باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب دایر است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است