منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۴
شناسه خبر: 272239
گروه :خبر
1

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پایان تعمیرات اساسی چهار فروند اسکله فلزی شناور بندر شهید حقانی در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بندر شهید رجایی به منظور ارتقاء ایمنی این اسکله ها در طرح نوروزی 95 خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ابراهیم ایدنی، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به با تلاش شبانه روزی متخصصین و مهندسین ایرانی در بندر شهید رجایی گفت: تعمیرات اساسی دو فروند اسکله شناور برای طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی سال 95 استان هرمزگان به پایان ‌رسید و عملیات به آب اندازی آنها در حوضچه بندر نیز با موفقیت انجام شد.

وی افزود: اجرای این پروژه، حدود دوماه زمان برده و 5هزار نفر ساعت نیز کار فنی انجام شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی اظهار کرد: این دو پست اسکله که هر کدام ٢٢متر طول، ۵ متر عرض و ١,۶متر ارتفاع دارند و ۴ سال نیز از زمان ساخت آن ها می گذرد، اوایل آذرماه امسال برای انجام تعمیرات اساسی به تعمیرگاه دریایی منتقل شده بودند که با پایان یافتن این تعمیرات، طی روزهای آینده در بندر شهید حقانی نصب می‌شوند.

وی افزود: برای نخستین بار در کشور بر روی اسکله‌های شناور مسافری سیستم پیشرفته آتش نشانی نصب شده است تا در مواقع بروز سانحه این تجهیزات مورد استفاده قرار گیرند.

ایدنی تصریح کرد: پیش از این نیز دو فروند اسکله شناور دیگر از همین نوع، پس از طی شدن مراحل دوماهه انجام تعمیرات اساسی، اواسط آذرماه در بزرگترین بندر مسافری کشور نصب شده بود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تاکید کرد: برای تعمیرات این چهار فروند اسکله شناور مجموعاً 7 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر هزینه شده است.

وی افزود: هدف از اجرای این پروژه را ارتقاء ضریب ایمنی اسکله های شناور برای تردد مسافران و پهلوگیری ایمن شناورها در طرح نوروزی سال 95 عنوان کرد.

ایدنی خاطر نشان کرد:بندر شهید حقانی به‌عنوان بزرگترین بندر مسافری کشور در حال حاضر از ١٠ پست اسکله، با قابلیت پهلوگیری همزمان بیش از ٢٠ شناور مسافری برخوردار است که به صورت دوره ای مورد بازرسی فنی و تعمیر قرار می گیرند.

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها