منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۵
شناسه خبر: 337464
گروه :خبر
hormoz

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران از تعطیلی کارخانه روغن نباتی قو در ۶ ماه آینده خبر داد و گفت: شرایط این کارخانه به گونه‌ای است که خود به خود رو به تعطیلی می‌رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ رحمت‌الله حافظی، درباره وضعیت محیط زیست شهر تهران اظهار داشت: طی 3 سالی که از شورای شهر چهارم تهران می‌گذرد، پرچم صیانت از محیط زیست در شورا برافراشته شد.

وی ادامه داد:حساسیت مردم و جامعه درباره محیط زیست افزایش پیدا کرده است و حتی اگر کوچکترین اتفاق زیست محیطی رخ دهد، اطلاعات آن توسط مردم به شورا منتقل می‌شود.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران در خصوص اقدامات صورت گرفته از سوی شورا در حوزه محیط زیست گفت: در ابتدا متمرکز بر واحدهای آلاینده محیط زیست در شهر تهران شدیم و توانستیم کارخانه ایرفو را تعطیل کنیم و همچنین معادن شن و ماسه نیز بالاخره بعد از گذشت 20 سال از صدور حکم پلمب با پیگیری‌های صورت گرفته متوقف شد. 

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران درباره تعطیلی کارخانه روغن‌ نباتی قو نیز اظهار داشت: علی‌رغم اینکه مشکلات کارگران این کارخانه با تامین اجتماعی حل نشده و نتوانسته‌اند به تفاهم برسند به نظر بنده این کارخانه نمی‌تواند بیش از 5 تا 6 ماه آینده به کار خود ادامه دهد.

حافظی بیان داشت: کارخانه روغن نباتی قو مستهلک است و هزینه‌های آن بیش از سودی است که از مجموعه روغن نباتی قو عاید می‌شود.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه این کارخانه توان اقتصادی ادامه کار را نخواهد داشت قطعا به سمت تعطیلی خواهد رفت و همینطور که عنوان شد تا 6 ماه آینده کارخانه روغن نباتی قو خود به خود تعطیل و متوقف می‌شود.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: یکی دیگر از اقدامات کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران استفاده نیروگاه برق در جنوب شرق تهران بود که از سوخت مازوت استفاده می‌کرد و هیچ‌کس نیز از این موضوع مطلع نبود و هنگامی که مطلع شدیم تذکرهای لازم داده شد و نهایتا استفاده از سوخت مازوت در این نیروگاه حذف و صرفا از گاز به عنوان سوخت مورد استفاده نیروگاه استفاده می‌شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است