منتشر شده در تاریخ: شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۸:۰۰
شناسه خبر: 194994
گروه :خبر
پمپ بنزین1

پمپ بنزین شرف، تنها ایستگاه سوخت رسانی بنزین در داخل شهر جاسک است که چند روزی تعطیل شده و این تعطیلی موجب سرگردانی مردم جاسک در امر سوخت گیری شده است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی مکران نیوز،شهرستان جاسک یکی از شهرستان‌های سیزده گانه استان هرمزگان است و در فاصله 335 کیلومتری بندرعباس قرار دارد.

این شهرستان نسبت به جمعیت خود یکی از بیشترین جایگاههای سوخت نه تنها در استان بلکه در کشور را داراست که تعداد تقریبی آنها به 18 جایگاه میرسد اما در سطح شهر جاسک فقط یک جایگاه سوخت( به نام شرف) با چهار ضامن بنزین بوده که روزانه تعداد زیادی خودرو را سوخت‌رسانی می‌کند.

پمپ بنزین شرف جاسک مدت 3روز است که به دلیل نبود بنزین در جایگاه سوخت در خاموشی کامل به سر برد  و مردم را با مشکلات مختلفی رو به رو ساخته است.

این محدودیت‌ها موجب ایجاد بازار سیاه بنزین در جاسک شده است و برخی ساکنان  از ارائه سوخت در کنار جایگاه تا سقف 2500 تومان نیز خبر می‌دهند و به دلیل محدودیت شدید چاره‌ای نیز جز تهیه سوخت با این قیمت ندارند.

محمد زارعی یکی از شهروندان جاسکی درباره معضل یاد شده گفت: نبود بنزین در شهر جاسک تنها مشکل رانندگان نیست بلکه همه مردم با این کاستی درگیر هستند.

زارعی اضافه کرد: در حال حاضر برای یک کار ساده بنزین زدن به خودرو باید مسیر پنج کیلومتری تا پمپ بنزین قتالی در خارج شهر را طی کنیم؛ همین مسافت نسبتاَ طولانی رفت و برگشت خود باری مضاعف بر شانه های نحیف امور مالی خانوارهای اغلب کارمند و کارگر جاسکی است.

او اضافه کرد: در حال حاضر یک نیاز اصلی و شاید پیش پا افتاده ای مانند بنزین در این شهر لاینحل باقی مانده، چه تضمینی وجود دارد که امور زیربنایی و روبنایی دیگر برای مردم ساکن شهر فراهم آید.

احمد یکی  دیگر از ساکنان جاسک در این خصوص گفت: شهروندان جاسکی ماه‌ها با این مشکل مواجه هستند و با وجود درخواست‌های مکرر تا کنون اقدامی برای حل مشکل پمپ شرف صورت نگرفته است.

یکی از رانندگان تاکسی به خبرنگار ما  می گوید: هر وقت به این جایگاه مراجعه می کنم با علامتی که نباید وارد جایگاه شد مواجه می شوم که این امر باعث نارضایتی رانندگان و شهروندان جاسکی شده است.

حیدری اضافه کرد: تعطیلی جایگاه سوخت شرف که تنها بنزین عرضه می کند موجب سرگردانی ما رانندگان شده است هنگامی که به این پمپ بنزین مراجعه و با تعطیلی آن مواجه می شویم آه از نهادمان بلند می شود و نمی دانم چه زمانی این جایگاه بنزین عرضه می کند.

حیدری می افزاید: تعطیلی جایگاه سوخت درون شهر باعث اتلاف وقت و کاهش ساعات کار و کسب و درآمد رانندگان تاکسی شده است.

شهروند دیگری با ابراز ناراحتی افزود: یکی از مشکلاتی که  همیشه با آن مواجه شده‌ایم نبود سوخت برای خودروها است و متاسفانه هنوز اقدامی برای رفع این مشکل صورت نگرفته است و اکثرا مجبوریم از بازار سیاه بنزین تهیه کنیم.

بادسار  با اشاره به ایجاد بازار سیاه بنزین گفت: برخی افراد با توجه به نیاز موجود و عدم رفع این نیاز توسط مسئولان اقدام به ایجاد بازار سیاه بنزین کرده‌اند.

وی ادامه داد: گروهی با استفاده از موقعیت پیش آمده، بنزین را در گالن به این شهر منتقل می‌کنند و در نهایت با چند برابر قیمت و در واقع هر چه که زورشان برسد به مردم  می‌فروشند.

موسی رنجبر دیگر شهروند جاسکی اظهار داشت:چرا باید با وجود این همه سرمایه‌گذاری یک پمپ بنزین آبروی یک شهر را به خطر بیندازند.

رنجبر ادامه داد: عدالت در سرمایه‌گذاری و رسیدگی به نیاز مردم حکم می کند هر چه زودتر مسئولان برای رفع این مشکل چاره بیندیشند نه اینکه دفع‌الوقت کنند و در انتظار آینده بمانند که شاید با انتهای تابستان مشکل حل شود.

وی با بیان اینکه پمپ بنزین ها از مراکز مهم عمومی هستند که عدم توجه به آنها باعث بوجود آمدن خلل و بحران در زندگی آحاد مردم خواهد شد،تصریح کرد: در شهر جاسک تنها یک جایگاه وجود دارد و آنهم اکثر اوقات، یا بنزین ندارد یا تعطیل است دلیل چیست ؟

حال باید گفت: شهر جاسک که تنها یک جایگاه سوخت‌رسانی دارد آیا نباید تدابیر لازم اندیشیده شود که سوخت به موقع در جایگاه تخلیه شود و مردم را سردرگم نکند؟ آیا مشکل بین شرکت نفت و جایگاه دار، جواب قانع کننده‌ای برای معطلی مردم و خوابیدن کارها و برنامه‌هایی که به سوخت نیازمند هستند می‌شود؟

لازم به توضیح میباشد پس از پیگیری و تماس با مسئولین ذیربط، یکی از آنها که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار ما گفت: صاحب این پمپ بنزین در طول  چندسال گذشته روی هم رفته بدهی کلانی به شرکت نفت داشته است و عدم پرداخت بدهی موجب تعطیلی این جایگاه سوخت رسانی شد اما با توجه به اینکه این جایگاه تنها پمپ بنزین داخل شهر اجاسک بود و در آن ایام تردد در سطح شهر جاسک بیشتر می شد و نیاز به سوخت مبرم بود با پیگیری هایی که کردیم  تا جایگاه هم مجددا بازگشایی شود و این جایگاه تا چند روز گذشته بصورت مداوم فعال بود تا اینکه در روز های گذشته مجددا تعطیل شد.

وی افزود: متاسفانه صاحب پمپ بنزین بدهی خودد را نپرداخته و این بار  این جایگاه تعطیل شده و حتما باید صاحب پمپ بنزین برای پرداخت بدهی خود اقدام کند .

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است