منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۴
شناسه خبر: 182552
گروه :خبر
IMG_0214 - Copy

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان گفت: باید به فکر غنی سازی اوقات فراغت جوانان باشیم و باید مشکلات و درخواست های یک جوان نیزمورد بررسی قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، جعفر متقی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان میناب در اولین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان میناب گفت: با توجه به نزدیکی تعطیلات تابستانی و اوقات فراغت دانش آموزان نیاز به  ساماندهی مناسبی برای ایام است.

وی بیان داشت: هر ساله شهرستان میناب فعالیت های گسترده ای را در خصوص اوقات فراغت دانش آموزان انجام می دهد که در بحث آماری نتوانستیم جمع بندی را از این لحاظ در سامانه اوقات فراغت داشته باشیم و انتظار ما از دستگاه های مربوطه در سال جاری همکاری آنها در این خصوص می باشد.

وی با اشاره به نزدیکی روز و هفته جوان و اهمیت این موضوع در بحث ستاد ساماندهی امور جوانان اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده با فرمانداری و دستگاه های شهرستان برای این هفته جشن های مختلفی را در سطح شهرستان با همکاری هئیت های ورزشی انجام خواهیم داد.

در ادامه مجتبی عامری معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان با اشاره به نیازهای فردی یک شخص از بدو تولد تا دوران بلوغ و بعد از آن و دغدغه خانواده ها در بحث آموزشی و پرورشی جوان در این دوره گفت: از هنگام تولد تا یک دوره خاص نهاد آموزش و پرورش مسئولیت تربیت فرد را در این خصوص دارد، اما مسئله اوقات فراغت فرزندان ما شاید کمتر مورد بررسی قرار گرفته است.

عامری عنوان داشت: در سال جاری معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان چهار اولویت، اوقات فراغت جوانان،هفته جوان و تجلیل از جوانان برتر، توسعه مشارکت های اجتماعی جوانان و برنامه هویتی جوان را مد نظر دارد.

وی  اظهار داشت: اگر تقویم را ورق بزنیم روز 9 خرداد ماه روز جوان نامگذاری شده است که در این هفته برنامه های مختلفی در سطح استان برنامه ریزی شده است، با این کار می توانیم به اهمیت باور جوان و مشارکت آن در تصمیمات مهم پی ببریم.

وی با بیان اینکه نهادها در طول تابستان برنامه ها و کلاس های مختلف اوقات فراغتی را برای جوانان ارائه می دهند افزود: نهادها بدانند که باید به فکر غنی سازی اوقات فراغت جوانان باشیم نه فقط به فکر پر کردن این اوقات، باید مشکلات و درخواست های یک جوان  نیزمورد بررسی قرار بگیرد.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان با اشاره به بحث مشارکت های اجتماعی جوانان در جامعه عنوان کرد:در سال های گذشته جوان هراسی باعث شد که خیلی از سازمان های مردم نهاد در توسعه مشارکت جوانان کمرنگ خود را نشان دهند، اداره کل ورزش و جوانان از جمله دستگاه هایی است که به فعالیت های گروهی جوانان مجوز فعالیت صادر می دهد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این مجوزها بالغ بر 19 فعالیت در محورهای مختلف مانند علمی، پژوهشی، سلامت، اعتقادی مذهبی و تمام مواردی که می تواند دغدغه یک جوان باشد را مورد ارزیابی قرار می دهد و امیدواریم جوانان را همینطور که هستند باور داشته باشیم.

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود