منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۳
شناسه خبر: 178991
گروه :خبر

مشاور وزیر بهداشت و رئیس جامعه جراحان در اظهاراتی عجیب و زیاده‌خواهانه گفت: تعرفه‌های پزشکی در ایران هنوز ناعادلانه است و باید حداقل ۶ برابر شود، تا کی باید پزشکان یارانه سلامت مردم را تمام و کمال پرداخت کنند!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، وزیر اسبق بهداشت در پاسخ به پرسشی درباره تعرفه‌های پزشکی که سال گذشته حدود ۱۲۰ درصد رشد کرد، گفت: به نظر من بیشترین جفا در این کشور در حق پزشکان شده است، تعرفه‌هایی که وجود دارد عجیب و غریب است!

فاضل در ادامه اظهار داشت: ۳۰ سال است که به پزشکان می‌گویند؛ مردم ندارند، نگیرید، با کدام حرفه این کار را کرده‌اند، جامعه پزشکی تا کی می‌تواند، تمام یارانه‌های سلامت مردم را تقبل کند!

رئیس جامعه جراحان ایران در حالی تعرفه‌های پزشکی را «ناعادلانه» توصیف می‌کند، که طبق تحقیقات انجام شده، پزشکان ایران به طور میانگین با درآمد سالانه ۴۰۰ هزار دلار، ۴۰ برابر دهک‌های پایین جامعه درآمد دارند.

پرواضح است که ما نیز معتقدیم چنین وضعیتی ناعادلانه است اما این محرومین و مستضعفین هستند که حق گلایه دارند نه مشاور وزیر بهداشت! سؤال این است که پزشکان بعضاً خدوم مگر با سرمایه و پول همین مردم درس نخوانده‌اند و پله‌های ترقی را طی نکرده‌اند؟ آیا جز سرمایه این مردم شریف آنان را به جایگاه امروزشان رسانده است که حالا این چنین از مردم خود طلبکارند؟

وزیر اسبق بهداشت براساس کدام اصول اخلاقی این چنین بر سر مردم کشورش منت می‌گذارد و مدعی پرداخت تمام و کمال یارانه سلامت مردم است؟

اساسا چرا نباید یارانه درمان مردم محروم را پزشکان ثروتمند بدهند؟ وقتی که آنها در مقایسه با پزشکان گران‌ترین کشورهای دنیا از جمله آمریکا، فرانسه، هلند و…، بیشترین درآمدها را دارند.

این عده که دم از عدالت می‌زنند، خوب است نگاهی به کتاب تعلیمات دینی مدارس بیندازند تا بفهمند یکی از اساسی‌ترین مصادیق عدالت، توزیع عادلانه ثروت است. آیا حضرت امیر(ع) نفرمودند که هیچ ثروتی یک‌جا جمع نمی‌شود مگر اینکه حقی از محرومین غصب شده باشد؟ بنابراین اگر پزشکان محترم به دنبال راهکاری برای افزایش درآمدهای نجومی خود هستند، بهتر است توجیهی غیر از مقوله شریف «عدالت» بیابند.

نکته قابل تأمل دیگر، غیرقانونی بودن انتظارات جامعه پزشکی برای افزایش قیمت‌هاست. طی روزهای اخیر معاون اول رئیس جمهور با ابلاغ بخشنامه‌ای تاکید کرد طبق قانون هیچ یک از گروه‌های شغلی حق افزایش قیمت پیش از تصویب در هیئت دولت ندارند. در حالی که جامعه پزشکان از ماهها پیش در پی افزایش خودسرانه تعرفه‌های پزشکی بوده‌اند. البته ماجرا به همین جا ختم نشد، بلکه پس از اعلام نظر هیئت دولت مبنی بر افزایش ۱۲ درصدی تعرفه‌های پزشکی، پزشکان زبان به اعتراض گشودند که چرا نرخی پایین‌تر از پیشنهاد ما، در دولت تصویب شده است؟! و مجدداً شاهد زیاده‌خواهی نماینده جامعه پزشکی کشور برای افزایش ۶ برابری تعرفه‌های پزشکی هستیم.

آیا از نظر مشاور وزیر بهداشت عدالت یعنی ۶ برابر شدن درآمد ثروتمندان جامعه، در شرایطی که حقوق کارمندان در سال جدید، تنها ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است؟!

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است