منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۰:۰۴
شناسه خبر: 176474
گروه :خبر

  مروری بر آمارهای رسمی گویای آن است که همچنان حدود نیمی از سیم‌کارتهای واگذار شده کشور حالت غیرفعال دارند و در این میان بیش از سه میلیون سیم کارت دائمی همراه اول نیز حالت فعال نشده دارند. به گزارش ایسنا به نقل از هرمز، براساس آماری که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات […]

 

مروری بر آمارهای رسمی گویای آن است که همچنان حدود نیمی از سیم‌کارتهای واگذار شده کشور حالت غیرفعال دارند و در این میان بیش از سه میلیون سیم کارت دائمی همراه اول نیز حالت فعال نشده دارند.
به گزارش ایسنا به نقل از هرمز، براساس آماری که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده تا پایان شهریورماه 1393 از لحاظ خطوط واگذار شده بیشترین واگذاری مربوط به ایرانسل بوده اما از لحاظ سیم کارتهای فعال، شرکت ارتباطات سیار یا همراه اول آمار بالاتری را به خود اختصاص داده و در این میان اپراتور تازه‌کاری مانند رایتل سهم اندکی از بازار را در اختیار دارد.
طبق آمارهای اعلام شده تا پایان شهریورماه سال گذشته شرکت ارتباطات سیار بالغ بر 59 میلیون و 229 هزار سیم‌کارت واگذار کرده که از میان این سیم‌کارت‌ها حدود 38 میلیون و 703 هزار سیم‌کارت در حالت فعال به سر می‌برند و مابقی آنها فعال نیستند.
اما اپراتور دوم یا ایرانسل در بازار بیش از 67 میلیون و 923 هزار سیم‌کارت واگذار کرده که از میان این سیم‌کارت‌های واگذار شده 26 میلیون و 375 هزار سیم‌کارت در حالت فعال قرار دارد.
رایتل نیز تا پایان این بازه زمانی، دو میلیون و 465 هزار سیم‌کارت واگذار کرده که البته از میان سیم‌کارت‌های واگذار شده اپراتور سوم هم یک میلیون و 726 هزار سیم‌کارت به حالت فعال درآمده‌اند.
براساس این آمارها اگر درصد سیم‌کارت‌های فعال اپراتورها را در نظر بگیریم در حال حاضر 58.94 درصد سهم بازار همراه به اپراتور اول یا همراه اول می‌رسد و 39.48 درصد نیز به مشترکان ایرانسل تعلق دارد. در این میان 2.58 درصد هم به مشترکان رایتل مربوط می‌شود.

***سهم بازار از سیم کارتهای دائمی و اعتباری
اما در میان سیم‌کارت‌های همراه اول تعداد سیم‌کارت‌های واگذار شده دائمی 17 میلیون و 175 هزار و 524 سیم کارت است که در برابر آن 42 میلیون و 53 هزار و 574 سیم‌کارت اعتباری نیز از سوی این اپراتور واگذار شده است.
همچنین در بین سیم کارتهای دائمی همراه اول تا تاریخ اعلام شده بیش از 14/2 میلیون آنها به حالت فعال درآمده و از سیم کارت های اعتباری همراه اول نیز 24/4 میلیون آنها فعال هستند.
این آمار در اپراتور دوم نیز بدین گونه است که تعداد سیم ‌کارت‌های واگذار شده دائمی ایرانسل 905 هزار و 207 سیم‌کارت بوده و بیش از 90 درصد سهم بازار این اپراتور به سیم‌کارت‌های اعتباری اختصاص یافته است.
براین اساس تاکنون تعداد سیم‌کارت‌های واگذار شده اعتباری ایرانسل 67 میلیون و 17 هزار و 831 سیم‌کارت بوده که در مجموع از میان این سیم کارتها 26/3 میلیون از آنها به حالت فعال درآمده اند.
اپراتور سوم نیز به تفکیک نوع سیم کارت 110 هزار و 952 شماره دائمی واگذار کرده و دو میلیون و 33 هزار و 646 خط اعتباری و 321 هزار و 149 سیم‌کارت دیتا در بازار عرضه کرده است.

 

 

 

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است