منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸
شناسه خبر: 242243
گروه :خبر
13940805000943_PhotoA

مدیرکل عتبات سازمان حج با بیان اینکه تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه سماح به مرز یک میلیون نفر رسید، گفت: صدور ویزا برای ثبت‌نام‌شدگان در سماح با قیمت ۳۰ دلار در جریان است. همچنین هنوز مهلت برای ثبت‌نام وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در تشریح آخرین اقدامات سازمان ج و زیارت برای سفر زائران اباعبدالله(ع) در آستانه اربعین حسینی(ع) گفت: ثبت‌نام در سامانه سماح و آغاز صدور ویزاها برخی از اقداماتی است که سازمان حج و زیارت انجام داده است.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت افزود: تاکنون حدود یک میلیون نفر از متقاضیان سفر به کربلا در اربعین در سامانه سما ثبت‌نام کرده‌اند و هنوز به دلیل تقاضای زیاد این سامانه باز است و مردم می‌توانند در آن ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه قرار بود تا 15 مهرماه ثبت‌نام در مساح متوقف شود، ادامه داد: این سامانه از شهریور ماه آماده شد و ثبت نام‌ها در آن انجام گرفت اما بسیاری از مردم منتظر بودند تا شاید امسال مانند سال گذشته ویزای عراق رایگان شود و ثبت‌نام نکردند ولی قطعی شدن داشتن ویزا برای خروج از کشور و سرعت و قیمت پایین صدور ویزا در سامانه سماح سبب شد تا در این چند هفته اخیر روند ثبت‌نام‌ها رشد خوبی پیدا کند.

نظافتی با اشاره به اینکه هنوز سفارت عراق آمار کتبی از تعداد ویزاهای نهایی شده ارائه نکرده است، گفت: هر زمان این آمارها را به سازمان حج اعلام کند، ما هم اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت همچنین درباره افزایش مراکز صدور ویزای عراق در ایران گفت: هم‌اکنون 11 نمایندگی موقت سفارت عراق در شهرهای مختلف کشور برای صدور ویزا در نظر گرفته شده است و تلاش برای راه اندازی 8 مرکز موقت دیگر در حال انجام است.

وی سپس هدف از راه‌اندازی  سامانه سماح و ثبت‌نام از طریق آن را صرفا نظم‌دهی به سفر اربعین ذکر کرد و افزود: اگر مردم به اطلاعات و برنامه‌هایی که در اختیارشان گذاشته می‌شود توجه و عمل کنند، قطعا در سفر اربعین امسال با زحمت و مشکلات کمتری مواجه خواهند شد.

به گزارش فارس، امسال اعزام‌های کاروانی عتبات در ایام اربعین حسینی(ع) از برنامه حذف شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی