منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۹
شناسه خبر: 202574
گروه :خبر
دکتر-علیمراد

رئیس شبکه بهداشت و درمان بشاگرد با بیان اینکه بیشترین آمار اعزام بیماران به شهرستان های میناب و بندرعباس در بخش زنان و زایمان است گفت : کمبود آمبولانس و نبود پزشک متخصص مهمترین خواسته های مردمی این شهرستان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، دکتر عباس علیمراد رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد گفت: در حال حاضر یک بیمارستان، ۵ مرکز بهداشت، ۲۴ خانه بهداشت و ۲ پایگاه بهداشتی در شهرستان بشاگرد در حال فعالیت هستند.

 

دکتر علیمراد اظهار داشت: متاسفانه بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) شهرستان بشاگرد فاقد متخصص است و فقط پزشک عمومی در این بیمارستان فعالیت می کند و هنوز زمینه های حضور متخصص در شهرستان بشاگرد فراهم نشده است.

 

علیمراد با اشاره به کمبود آمبولانس در شهرستان بشاگرد گفت: ما فقط ۳ دستگاه آمبولانس در شهرستان داریم که دو دستگاه آن در بیمارستان و یک دستگاه در پایگاه ارژانس ۱۱۵ فعال هستند و کمبود آمبولانس در شهرستان بسیار احساس می شود.

 

وی بیشترین آمار اعزام بیماران به شهرستان های میناب و بندرعباس را در بخش زنان و زایمان عنوان کرد و گفت: بخاطر عدم حضور متخصص در بخش های مختلف و برخی از کمبودهای پزشکی متاسفانه آمار اعزام در این شهرستان بسیار بالا است و در ماه بین ۱۵ تا ۲۰ نفر بیمار اعزامی داریم.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد همچنین بیشترین آمار بیماری در این شهرستان را “اسهال” عنوان کرد و مهمترین علل آن را وضیعت نامناسب آب آشامیدنی دانست.

 

عباس علیمراد گفت: با حضور ۴۴ بهورز حدود ۵۳ درصد از روستاهای شهرستان بشاگرد تحت پوشش خانه بهداشت ها هستند.

 

علیمراد افزود: متاسفانه در زمینه بهداشت محیط در شهرها و روستاهای بشاگرد بسیار مشکل داریم و برای رفع این مشکل بزرگ بسیج شدن تمام دستگاه ها و ادارات دولتی در این شهرستان را می طلبد.

 

وی گفت: در سال گذشته فقط ۳ مورد بیماری مالاریا در شهرستان مثبت اعلام شده است و امیدواریم این آمار در سال جاری به صفر برسد.

 

دکتر علیمراد آمار عقرب گزیدگی در این فصل از سال در شهرستان بشاگرد را بالا عنوان کرد و گفت: متاسفانه یک نفر در همین رابطه در بخش گافر وپارامون به علت انتقال نیافتن به موقع به مراکز درمانی منجر به فوت شد.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است