منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۲
شناسه خبر: 217307
گروه :خبر
17360-67637

امام جمعه موقت حاجی آباد با اشاره به هفته تعاون اظهار داشت:تعاون و همکاری در جامعه نقش بسزایی در پیشبرد اهداف کشور دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی  هرمز به نقل از  پیارم حجت الاسلام صادقی در خطبه های عبادی و سیاسی جمعه این هفته اظهار داشت: انسان موجودی اجتماعی است و باید در همه کارها تعاون و همکاری داشته باشد و اگر ما بتوانیم در جامعه تعاون ایجاد کنیم آن جامعه در پیشبرد اهداف خود موفق است.

صادقی تصریح کرد: اگر در عرصهای اقتصادی، فرهنگی و سیاسی یک جامعه همدلی و تعاون وجود داشته باشد دشمن نمی تواند در آن کشور نفوذ کند و این انسجامی که در بین مردم جامعه وجود دارد باعث شکست دشمن می شود.

حجت الاسلام صادقی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سالروز 17خونین شهریور بیان داشت: 17 شهریور معروف به جمعه سیاه است که رژیم شاهنشاهی وقتی در مقابل خواسته های مردم حرفی و یا استدلالی نداشت، مردم را به خاک و خون کشید و جواب خواسته های مردم را با گلوله می دادند.

وی در ادامه با اشاره به پیامدهای حادثه 17 شهریور افزود: 17 شهریور دارای پیامدهای همچون تزلزل در اراده سیاسی رژیم پهلوی که انها فهمیده بودند که نمی توانند در مقابل مردم ایران بازور بایستند و دوم تزلزل در ارتش بود که ارتشیان متوجه این شده بودند که رژیم طرفدار و خیرخواه مردم نیست و نیروهای اترتش به سمت مردم رفتند و ارتش رژیم شاه متلاشی شد، سومین پیامد این حادثه شکاف عمیق بین مردم و دولت بود و چهارم، تزلزل سران کاخ سفید که تا آن روز ملت ایران را نشناخته بودند و تازه متوجه شدند که ملتی شهادت دارد زیر بار ظلم و ستم نمی رود.

حجت الاسلام صادقی در بخش دیگر از سخنان خود به دیدار رهبر با اعضای مجلس خبرگان با اشاره کرد و افزود: مجلس خبرگان رهبری مظهر کامل مردم سالاری اسلامی است و تنها مجلسی است که دو انتخاب دارد یکی این که خود اعضای این مجلس را مردم انتخاب می کنند و خصوصیت دومش هم این است که رهبر را مجلس خبرگان رهبری انتخاب می کند.

صادقی ادامه داد: ولایت فقیه انتخابی نیست انتصابی است، انتصاب از سود خداوند متعال کار مجلس خبرگان این است که در بین علما فردی و ببیند که خصوصیت ولی فقیه در وجود کدایک از علما است و آن را برای رهبری انتخاب می کند و در بین مردم تبعین می کند.

صادقی در ادامه با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری که فرمودند: زیاد به چراغ سبزهای دشمن خوشبین نشوید و همرنگ با برنامه های کلیشه ای دشمن نباشید، دشمن دشمن است دشمن خود را نزدیک می کند که زهر خود را بریزد اینها که خیر ما را نمی خواهند که چیزی به ما بدهند انها به دنبال منافع خودشان هستند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در خصوص برجام که تائید بکنند نمایندگان یا نکنند توصیه ای ندارم و نمایندگان بروند و بررسی بکنند و انچه که به نفع کشور است را تصویب کنند.

صادقی ادامه داد:امریکایی ها که جزء این شش کشورهسته ای هستند و عمده برنامه های ما هم با امریکا است بسیار بد حرف میزنند و می گویند ما در چهارچوب تحریم ها عمل نمی کنیم این درست نیست ما اگر یک سری از محدودیت ها را برای کشورمان پذیرفتیم فقط بخاطر برداشت تحریم ها بود وگرنه ما غنی سازی را ادامه می دادیم و تعداد سانتری فیوژ هایمان را هم از 20 هزار تا بیشتر می کردیم، اینکه شما قبول نمی کنید پس ایران برای چی بر سر میز مذاکره آمده است اگر تحریمها به طور یکجا برداشته نشود هیچ توافقی پذیرفته نیست.

صادقی در پایان تاکید کرد: مسئولین نظام به چراغ سبزهای دشمن اعتبار نکنند دشمن دشمنی است که اگر مسلط شد بر این کشور همان کاری را می کند که به سر اسپانیا داد که به همه مسلمانان گفتند که باید مسیحی بشوید و بعد همه مسلمانان را قتل عام کرد آنها دشمن اسلام و مسلمانان هستند واگر انها سعی دارند خودشان را به ایران نزدیک کنند به دنبال قتل عام مسلمانان هستند.

انتهای پیام/س

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است