منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۰
شناسه خبر: 350949
گروه :خبر
IMG_0441

دهدار با اشاره به سهم تعاونی ها دراقتصاد شهرستان پارسیان گفت:40 درصد از اقتصاد شهرستان پارسیان در اختیار شرکت های تعاونی قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل ازپارسیان خبر؛ ادریس دهدار رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان پارسیان در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر، باتبریک هفته تعاون،از تعامل و همدلی مدیران تعاونی ها در شهرستان تقدیر نمود و اظهار کرد:امسال که از جانب رهبر فرزانه انقلاب با عنوان سال اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل نامگذاری شده است تعاونی ها می توانند نقش بسزایی در ایجاد این اقدام و عمل در بین مردم و دولت داشته باشند.

وی به برخی ظرفیت ها وقابلیت های شهرستان در حوزه تعاون اشاره کرد وافزود: حمل ونقل دریایی 100 درصدی،تولید 35 درصد از مرغ گرم شهرستان،تولید 30 درصد از محصولات کشاورزی،35 درصد از تولیدات صنعتی،ساخت وساز 90درصد از مسکن های مهراز جمله ظرفیت ها وقابلیت های حوزه تعاون در شهرستان پارسیان می باشد.

 

دهدار به سهم تعاونی ها در اقتصاد کشور اشاره وتأکید کرد:مطابق برنامه پنج ساله توسعه اقتصادی کشور مقرر بود سهم تعاون از اقتصاد کشور به حدود 20 تا 25درصد برسد که متاسفانه این امر محقق نگردید. در حال حاضر میتوان گفت تعاونی ها 10درصد اقتصاد کشور را به دست گرفته اند که این سهم در پارسیان 40 درصد می باشد.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی پارسیان تصریح کرد: ترویج فرهنگ و دانش تعاون می‌تواند موجب ایجاد بستر تازه به منظور جلب مشارکت‌های مردمی و هدایت امور  و منابع به بخش تعاونی شود و ارائه آموزش‌های مورد نیاز و مرتبط به مدیران تعاونی‌ها و تعاونگران بی‌شک تاثیر بسزایی در ارتقاء بهره‌وری و تشویق تعاونگران به استفاده از فناوریهای نوین شود.

 

دهدار در ادامه با تأکید بر اهمیت تشکیل تعاونی ها افزود: اقتصاد مقاومتی زمانی تحقق می یابد که بتوان بر ظرفیت بالای نقدینگی های کوچک مردمی تکیه کرد و این مهم تنها از طریق تشکیل تعاونی تحقق می یابد.

 

وی در پایان هدف از اجرای برنامه های هفته تعاون را شناسایی ظرفیتها وتوانمندی های بالقوه بخش تعاون در شهرستان بمنظور تحقق سهم بخش تعاون دراقتصاد کشورعنوان وخاطرنشان کرد: با حمایت و توسعه بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران، که مردمی ترین بخش اقتصاد است،می توان بستر عدالت اجتماعی را در کشور فراهم کرد.

انتهای پیام/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور