منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۴
شناسه خبر: 232939
گروه :خبر
13921113000580_PhotoA

امام جمعه مشهد گفت: برخی جریان‌های سیاسی و سیاسیون سعادت ما را در تعامل با دشمنان خدا می‌دانند و می‌خواهند زندگی برای مردم بشود ارزش و بشویم همان 120 هزار نفر مردم کوفه در روز عاشورا، تا زندگی ما وابسته به بنی‌امیه شود و فقط زندگی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در سخنرانی روز عاشورای حسینی در حرم مطهر رضوی و در جمع عزاداران حسینی با اشاره به لشکر عمر سعد در روز عاشورای سال 61 هجری قمری اظهار داشت: این لشکر متشکل از 120 هزار نفر بود، 120 هزار نفری که از مردم آن روزگار بودند و تنها عده کمی در اقلیت قرار داشتند که نخست یک عده جزو افراد ضد اسلام، دشمن دین و خدا بودند و به اصطلاح ضدانقلاب محسوب می‌شدند.

وی با اشاره به دسته دوم اقلیت افزود: دسته دوم کسانی بودند که سابقه‌دار بودند و در جمع ریزشی‌های حزب پیامبر اکرم(ص) و اهل‌ بیت(ع) به شمار می‌رفتند، بنابراین اکثریت آن 120 هزار نفر مردم بودند و خطری که امروز نظام و اسلام را تهدید می‌کند این است که خدای ناکرده یک روزی مردم از این طرف به آن طرف برگردند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه این لشکر 120 هزار نفره آن روز از مردم عراق و کوفه تشکیل شده بودند، اضافه کرد: اینها افرادی بودند که پیامبر اکرم(ص) را به خوبی می‌شناختند و در مدت پنج سال حکومت حضرت علی(ع) زندگی می‌کردند؛ سئوال اینجا مطرح می‌شود که آنها برای جنگ با امام حسین(ع) به دنبال چه چیزی بودند و در این راستا شناخت این افراد بسیار مهم است.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر عبرت‌های عاشورا، تبیین کرد: 120 هزار نفر برای حال حاضر رقم بزرگی به شمار نمی‌آید، اما در آن روز که بزرگترین شهر عراق جمعیتی به 100 هزار نفر نمی‌رسید تعداد بسیار زیادی بود و شامل مردمی می‌شد که از عشایر، اطراف و مردم کوفه آمده بودند و تنها این 120 هزار نفر برایشان زندگی‌ کردن مطرح بود و می‌خواستند زندگی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری متذکر شد: آنها می‌خواستند در عین امنیت و آرامش کاسبی و خانواده خود را تأمین کنند در حالی که همه می‌دانستند صاحب منصب نمی‌شوند، بنابراین به این نتیجه رسیده بودند که زندگی‌ کردن در سایه بنی‌امیه یعنی اینکه وابسته بنی‌امیه شوند و به عنوان دشمن بنی‌امیه قلمداد نشوند و برای اینکه ثابت کنند و به مخالفان او تبدیل نشوند آمدند و با پسر فاطمه(س) جنگیدند.

وی با اشاره به اینکه عمر سعد به ابن‌زیاد پیام داد ما نمی‌توانیم به این لشکر حتی غذا بدهیم، گفت: ابن‌زیاد تمام انبارهای کوفه را مصادره کرد تا هرکسی می‌خواهد برای جنگ با امام حسین(ع) برود، خرما برای خوراک چند روزه داشته باشد.

امام جمعه مشهد تشریح کرد: اگر بنا شد خدای ناکرده روزی در نظام و مردم ما این موضوع که ما می‌خواهیم زندگی کنیم و کاری به نظام، انقلاب و ولایت نداریم و باید به غرب و آمریکا وابسته شویم آن روز روزی است که مردم ما به لشکر عمر سعد درآمده‌اند.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: تحریم‌ها، اقتصاد ما را به این دلیل نشانه گرفته است تا این مطلب را در مردم جای بیندازد که اگر می‌خواهید زندگی کنید باید از ولایت، نظام و رهبری دست بردارید و این یعنی توطئه نابکارانه شیطانی.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه عاشورای ما باید عاشورای کاربردی برای امروز ما باشد، تأکید کرد: لااقل سعی کنیم اگر در لشکر امام حسین(ع) نیستیم، جزو لشکر عمر سعد هم نباشیم و لشکر عمر سعد را به خوبی بشناسیم و نگوییم به سر انقلاب، نظام و رهبری هرچه بیاید و ما می‌خواهیم فقط زندگی کنیم و ارتباط بین‌المللی اقتصادی داشته باشیم و با قدرت‌‌های دنیا، غرب و آمریکا ارتباط داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تمام لشکر عمرسعد نماز می‌خواندند و حتی برخی خوارج نیز روزه می‌گرفتند، یادآور شد: اینکه برخی از فقها روزه گرفتن در روز عاشورا را دارای کراهت می‌دانند به این دلیل بود که عده‌ای از لشکر عمرسعد روزه گرفته بودند، بنابراین اگر بخواهیم دنبال قدرت‌های دنیا، غرب و آمریکا برویم دیگر دنبال دین و اسلام نمی‌توانیم برویم.

عضو مجلس خبرگان رهبری متذکر شد: اگر مردم ما روزی بگویند ما که نماز می‌خوانیم، روزه می‌گیریم و حج می‌رویم اما می‌خواهیم زندگی کنیم یعنی به آمریکا و غرب وابسته شویم؛ به دنبال آمریکا و غرب رفتن یعنی پسر فاطمه(س) را تنها گذاشتن و یعنی از اصول اسلام و ارزش‌های دین دست برداشتن.

علم‌الهدی عنوان کرد: حرف‌هایی که امروز بعضی جریان‌های سیاسی و سیاسیون ما می‌زنند و تمام سعادت ما را در طی تعامل با دشمنان خدا می‌دانند، می‌خواهند زندگی برای مردم ما بشود ارزش و به این معنا که بشویم همان 120 هزار نفر، تا زندگی ما وابسته به بنی‌امیه شود و بتوانیم فقط زندگی کنیم.

وی با بیان اینکه اینگونه نیست که در روز عاشورا فقط بر مصائب حضرت اشک بریزیم، گفت: زندگی ما باید عاشورای کاربردی باشد و تا آنجایی بایستیم که امام حسین(ع) ایستاد.

امام جمعه مشهد در پایان توضیح داد: چند زیارت عاشورا داریم و بنا به گفته علامه مجلسی، زیارت ناحیه نیز زیارت عاشوراست و اینکه چرا می‌گویند زیارتی که امام زمان(عج) خوانده‌اند، علت این است که در این زیارت شهادت امام حسین(ع) به گونه‌ای تصویر شده است که در هیچ مقتلی نیست، هیچ مورخی نگفته است و می‌گویند زیارت ناحیه مقدسه و بخشی از زیارت که سبب شده به امام زمان(عج) نسبت داده شود بخشی است که به عنوان مقتل خوانده می‌شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است