منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۶
شناسه خبر: 247728
گروه :خبر

20 هزار نفر از اعراب اراضی اشغالی در اعتراض به تصمیم کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی برای لغو فعالیت شاخه شمالی جنبش اسلامی فلسطین دست به تظاهرات زدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حدود 20 هزار نفر از اعراب اراضی اشغالی در اعتراض به تصمیم کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی برای لغو فعالیت جنبش اسلامی فلسطین دست به تظاهرات زدند.

«کمیته پیگیری شهروندان عرب اسرائیل» ترتیب‌دهنده این تظاهرات بود که روز گذشته (شنبه) در اراضی اشغالی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، تعدادی از اعضا عرب کنست (پارلمان اسرائیل) در این تظاهرات حضور داشتند. «جمال زهلکا» از حزب «فهرست مشترک اعراب» در این تظاهرات گفت، شاخه شمالی جنبش اسلامی فلسطین هرگز قانون را نقض نکرده است. وی سپس اعلام کرد، تا لغو این ممنوعیت از اعتراض دست بر نمی‌دارند. مخالفان این ممنوعیت در حال بررسی ارائه دادخواست به دادگاه عالی رژیم صهیونیستی هستند.

در این میان، شیخ رائد صلاح، رهبر این جنبش نیز چنین ممنوعیتی را «نفرت کور» خواند و رو به جمعیت معترضان گفت:‌« ما به نژادپرستی و نفرت آنها ضربه خواهیم زد».

وی با بیان اینکه اسرائیل مسجدالاقصی را به خطر انداخته است، قول داد، این مسجد مقدس را با خون و آتش آزاد خواهد کرد و با اشغالگری خواهد جنگید تا آخرین پناهنده فلسطینی نیز به سرزمین‌های فلسطینی بازگردد.

در این راهپیمایی، معترضان پرچم‌های جنبش اسلامی فلسطین، ترکیه و نیز پرچم فلسطین را به اهتزاز در آوردند و خواستار لغو ممنوعیت فعالیت این جنبش شدند. برخی از معترضان شعار می‌دادند، «ما زندگی خود را فدای مسجدالاقصی می‌کنیم».

این دومین باری است که اعراب اراضی اشغالی به تصمیم کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی برای ممنوع اعلام کردن فعالیت شاخه شمالی جنبش اسلامی فلسطین اعتراض کرده‌اند.

کابینه رژیم صهیونیستی، جنبش اسلامی فلسطین را به داشتن ارتباط با گروه‌های تروریستی و همین طور تحریک موج خشونت در اراضی اشغالی متهم کرد. بعد از آن پلیس به دفتر این جنبش حمله کرد و اسناد و کامپیوترهای آنها را ضبط کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است