منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۶
شناسه خبر: 303139
گروه :خبر
13950121000586_PhotoA

در ادامه فشارها بر نخست‌وزیر انگلیس بر سر دخالت او در پرونده جنجالی «اسناد پاناما»، تظاهرات گسترده‌ای به منظور استعفای دیوید کامرون برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه فشارها بر نخست‌وزیر انگلیس به دلیل نقش او در اسناد جنجالی موسوم به «اسناد پاناما»، تظاهرات علیه دیوید کامرون در لندن برگزار شد.

پس از آنکه انتشار اسناد یک شرکت حقوقی مستقر در پاناما از وجود یک شرکت برون مرزی متعلق به پدر دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس پرده برداشت، فشارها برای کناره‌گیری رئیس کابینه انگلیس افزایش یافته است.

هفته گذشته شماری از رسانه‌های عضو کنسرسیوم روزنامه‌‌نگاران تحقیقی، بخشی از اسنادی شرکت «موساک فونسکا» را منتشر کردند. این اسناد نشان می‌دهد که ده‌ها شخصیت شناخته‌شده بین‌المللی از جمله «یان کامرون» پدر نخست‌وزیر انگلیس که سال 2010 درگذشت، با سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مستقر در مناطق معاف از مالیات، تلاش کرده‌اند دارایی‌های خود را از دید عموم مخفی کنند.

هرچند دفتر نخست‌وزیر انگلیس اواخر هفته گذشته تحت فشار رسانه‌ها اعتراف کرد که در سال 1997 در شرکت پدرش سرمایه‌گذاری کرده و در سال 2010 چهار ماه پیش از به دست گرفتن قدرت، این سهام را به قیمت 31500 پوند فروخت( جزئیات بیشتر).

در ادامه فشارها امروز شنبه تظاهرات گسترده‌ای در لندن پایتخت انگلیس برگزار شد و شرکت‌کنندگان خواستار کناره‌گیری و استعفای دیوید کامرون از نخست‌وزیری شدند.

تظاهرات‌کنندگان انگلیسی که پلاکاردها با تصاویر نخست‌وزیر این کشور در دست داشتند، شعارهایی چون «دیوید کامرون باید کنار برود»،‌ سر دادند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است