منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰
شناسه خبر: 178540
گروه :خبر
13940126000035_PhotoA

معترضان به خشونت نیروهای پلیس آمریکا علیه شهروندان به خصوص سیاه‌پوستان، روز سه‌شنبه به صورت همزمان در دستکم 30 شهر، از جمله نیویورک تظاهرات کردند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روز سه‌شنبه خیابان‌های دستکم 30 شهر در 18 ایالت آمریکا شاهد تظاهرات گسترده معترضان به رفتارهای خشونت‌آمیز پلیس این کشور بود.

«الکسی یاروشوسکی» خبرنگار شبکه راشاتودی گزارش داده است که در جریان تظاهراتی که در شهر نیویورک برگزار شد، پلیس چندین تظاهرات‌کننده را پس از آنکه معترضان پل بروکلین را مسدود کردند، بازداشت کرده است.

تظاهرات روز سه‌شنبه را گروه موسوم به «شبکه بازداشت انبوه را متوقف کنید» سازماندهی کرده بود. در فراخوانی که این گروه برای تظاهرات صادر کرده بود، آمده است که «قتل سیاه و رنگین‌پوستان توسط پلیس باید متوقف شود.»

معترضان همچنین خواستار اجرای «عدالت برای تمامی قربانیان پلیس خشن و قاتل» آمریکا شده و از سیستم قضایی آمریکا این کشور خواسته‌اند «پلیس‌های قاتل را متهم، مجازات و روانه زندان کند.»

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات با بیان اینکه «تمام سیستم» گناهکار است، خواستار «توقف سرکوبی که معترضان را هدف قرار داده»، شده‌اند.

«کارل دیکس» فعال ضدجنگ در این رابطه به پایگاه سازمان «جنگ جنایت است»، گفته است که این تظاهرات در ادامه اعتراضات شهر فرگوسن ایالت میسوری انجام می‌شود. وی همچنین گفت: «ما باید به خیابان‌ها بازگردیم و اعلام کنیم که عقب‌نشینی نمی‌کنیم و جایی نمی‌رویم.»

شهر فرگوسن تابستان پارسال پس از آنکه یک افسر سفیدپوست، نوجوانی سیاه‌پوست به نام مایکل براون را به قتل رساند، صحنه تظاهرات‌های گسترده‌ای بود که به سرتاسر آمریکا و حتی دیگر کشورها نیز گسترش پیدا کرد و هفته‌ها ادامه داشت.

از آن زمان، خشونت نیروهای پلیس آمریکا به خصوص علیه شهروندان رنگین‌پوست در مرکز توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

تازه‌ترین مورد از قتل سیاه‌پوستان به دست پلیس که رسانه‌ای شده، به هفته گذشته بازمی‌گردد که یک افسر پلیس سیاه‌پوستی را به دلیل تخلف رانندگی از پشت سر هدف گلوله قرار داد و از پای درآورد. (جزئیات بیشتر)

خبرنگار شبکه راشاتودی نوشته است که این بزرگترین تظاهرات ضدخشونت پلیس از ماه دسامبر سال گذشته میلادی است و به نظر می‌رسد موج تازه‌ای از تظاهرات‌ها آغاز شده باشد.

در تظاهرات نیویورک، معترضان پس از حضور در میدان اتحادیه (Union Square) به سمت جنوب راهی شده و نهایتا در برابر تالار شهر و اداره پلیس تجمع کردند.

«کرنل وست» از اندیشمندان برجسته آمریکایی که در این تظاهرات حضور داشت، در سخنرانی‌ای در این تجمع گفت: «ما رئیس‌جمهوری سیاه‌پوست، دادستانی سیاه‌پوست، وزیر امنیت داخلی سیاه‌پوست داریم، اما حتی یک پلیس توسط دولت فدرال به خاطر کشتن این‌ها (سیاه‌پوستان)، تحت تعقیب قرار نگرفته است.»

شیکاگو، اوکلند، سان‌فرانسیسکو و لس آنجلس از جمله دیگر شهرهایی بودند که معترضان در آن‌ها علیه خشونت پلیس تظاهرات کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی