منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۷
شناسه خبر: 330986
گروه :خبر
13950331000568_PhotoA

هزاران نفر از مردم شهرهای مختلف آلمان در آستانه «روز جهانی پناهجو» به خیابان‌ها آمدند و اعتراض خود را به تبعیض نژادی گسترده در این کشور اعلام کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شهروندان شهرهای بزرگ آلمان روز یکشنبه در اعتراض به تبعیض نژادی در این کشور به خیابان‌ها آمدند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، تظاهرات کنندگان شعارهایی چون «دست در دست یکدیگر علیه تبعیض نژادی» سر می‌دادند و دست در دست یکدیگر زنجیره‌های انسانی چند کیلومتری ایجاد کرده بودند.

بر اساس این گزارش، برآوردهای منتشر شده از این امر حکایت دارد که در برلین، 9 هزار نفر، در مونیخ حدود 3500 تا 5 هزار نفر و در هامبورگ نیز دست‌کم 7هزار و 200 نفر در این اعتراضات شرکت داشته‌اند.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، شهر «بوخوم» آلمان نیز با حدود 4 کیلومتر زنجیره انسانی مواجه بود که معترضان دست در دست یکدیگر در حمایت از برابری و تنوع نژادی شعار سر می‌دادند.

برخی پست‌های شبکه‌های اجتماعی نیز نشان می‌دهد که در زمان برگزاری این اعتراضات، هوا در برخی از شهرها بارانی بوده است اما باران شدید نیز نتوانسته بود معترضان را از ابراز اعتراضاتشان باز دارد.

بر اساس این گزارش، کشور آلمان یکی از مقصدهای اصلی صدها هزار پناهجویی است که به اروپا آمده است. بنا بر اعلام وزیر کشور آلمان، این کشور تنها در یک سال گذشته حدود یک میلیون و صدهزار فرم درخواست پناهندگی دریافت کرده است.

اعتراضات در شهرهای مختلف آلمان در آستانه روز بیستم ماه ژوئن به عنوان روز جهانی پناهجو برگزار شده است. این روز به افزایش آگاهی درباره اوضاع پناهجویان در سراسر جهان اختصاص یافته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است