منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۴
شناسه خبر: 257968
گروه :خبر
13941002000268_PhotoA

صدها نفر از فعالان مستقل جنبش ضدجنگ و نژادپرستی و همچنین نمایندگان بیش از ۷۰ تشکل مردم‌نهاد صلح‌طلب، علیه تبلیغات نژادپرستانه دونالد ترامپ، نامزد اصلی حزب جمهوریخواه در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا، در نیویورک شرکت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بعد از ظهر یکشنبه 20 دسامبر 2015 (29 آذر 1394) صدها نفر از فعالان مستقل جنبش ضدجنگ و نژادپرستی و همچنین نمایندگان بیش از 70 تشکل مردم‌نهاد صلح‌طلب که اسامی برخی از آنها ذیل این گزارش آمده است، در نیویورک علیه تبلیغات نژادپرستانه دونالد ترامپ نامزد اصلی حزب جمهوریخواه در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری ایالات متحده شرکت کردند.

کاظم آذین، به نمایندگی از کمپین «همبستگی با ایران» از جمله سخنرانان این تظاهرات بود.

آذین که از ایرانیان مقیم ایالات متحده و از فعالین شناخته شده جنبش ضدجنگ در این کشور است، طی سخنان خود مردم فلسطین، عراق و سوریه را قربانیان اصلی تروریسم پشتیبانی شده توسط دولت ایالات متحده معرفی کرد و ضمن محکوم کردن سیاست‌های نژادپرستانه علیه مسلمانان مقیم آمریکا خواستار لغو فوری و بدون قید و شرط تمام تحریم‌ها علیه ایران شد.

سیاست‌ها و تبلیغات نژادپرستانه در ایالات متحده طی ماه‌های اخیر و بالاخص بعد از عملیات تروریستی در پاریس و سان برناردینو اوج گرفته است.

شاخص تشدید این سیاست‌ها اقداماتی است از قبیل افزایش قتل سیاه‌پوستان توسط پلیس، تیراندازی به تظاهرات فعالین جنبش “زندگی سیاه‌‌پوستان ارزش دارد” در مینیا پولیس، حمله به مساجد، آزار و اذیت مسلمانان در مسافرت‌های هوایی، مقررات سخت‌گیرانه برای مهاجران و لغو معافیت ویزای ورود به ایالات متحده برای شهروندان 38 کشور در صورتی که طی 5 سال گذشته به کشورهای مسلمان سوریه، عراق، سودان و ایران سفر کرده‌ باشند.

رونالد ترامپ به سخنگوی اصلی و مظهر تهاجم جدید نژادپرستانه هیأت حاکمه یک درصدی ایالات متحده تبدیل شده و کمپین تبلیغاتی خود را که از بیشترین پوشش رسانه‌ای در قیاس با سایر نامزدهای انتخابات برخوردار است، در این زمینه متمرکز کرده است.

وی تا آنجا پیش‌رفته که علناً خواستار جلوگیری از مهاجرت مردم مسلمان به ایالات متحده شده است. تظاهرات 20 دسامبر در اعتراض به این حرکت‌های فاشیستی و نژادپرستانه صورت گرفت و شرکت کنندگان در این تظاهرات که از مقابل “برج ترامپ” در نیویورک شروع شد و تا ساختمان‌های جدید خبرگزاری‌های فاکس و سی ان ان ادامه یافت شعارهای زیر را سردادند:

“نه، به ترامپ و بلندگوهای رسانه‌ای وی”، “نه، به نژادپرستی و مهاجر ستیزی”، “نه، به خشونت پلیس و جنگ”، “نه، به جنبش فاشیستی”.

اسامی برخی از سازمان‌های برگزارکننده تظاهرات ضدنژادپرستی 20 دسامبر در نیویورک:

– ائتلاف برای دفاع از حق بازگشت فلسطینیان به وطن خود

– اتحاد مسلمانان آمریکایی

– مجالس قدرت مردمی

– ائتلاف انسر

– ائتلاف یونک

– دانشجویان بدون مرز

– دوستان حقوق بشر

– کمپین همبستگی با ایران

– ائتلاف برای آزادی مومیا ابوجمال

– مرکز اقدام بین‌الملل

– جنبش صلح جرزی سیتی

– ائتلاف اول ماه می برای حقوق کارگران و مهاجرین

– مسجد برادری مسلمانان

– اتحاد مسلمانان در آمریکای شمالی

– جامعه مسلمانان آمریکایی

– شورای صلح ایالات متحده

– حزب جهان کارگران

– شعباتی اتحادیه‌های کارگری

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است