منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۴
شناسه خبر: 300218
گروه :خبر
13950112000220_PhotoA

تظاهرات در شهرهای فرانسه در اعتراض به اصلاحات قانون کار با ورود مأموران پلیس به خشونت و درگیری کشیده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مأموران پلیس فرانسه علیه معترضان پاریس که در اعتراض به اصلاحات جدید قانون کار تظاهرات برپا کرده بودند، از گاز اشک‌‌آور استفاده کردند.

شبکه راشاتودی گزارش کرد، در شهر «نانت» واقع در غرب فرانسه، معترضان تلاش داشتند تا به ساختمان شهرداری حمله کنند و شیشه‌های ساختمان را خرد کنند.

طبق این گزارش، صدها نفر به خیابان‌های سراسر فرانسه آمدند تا بار دیگر خشم خود را علیه اصلاحات قانون کار که به تازگی پیشنهاد شده است، نشان دهند. این تظاهرات به درگیری معترضان با افسران پلیس منجر شد.

دانشجویان در واقع علیه اصلاحات قانون کار که اخیراً توسط «ماریام الخمری» وزیر کار فرانسه پیشنهاد شده است، در سراسر کشور فرانسه تظاهرات برپا کرده‌اند.

مقامات فرانسه تلاش دارند با افزایش بیکاری در کشور خود مقابله کنند و پیشنهاد قطع پرداختی اضافه‌کاری بیش از 35 ساعت را مطرح کرده‌اند.

طبق اصلاحات پیشنهادی قانون کار در فرانسه، کارفرمایان به جای 25 درصد، تنها 10 درصد پاداش اضافه‌کاری پرداخت می‌کنند.

راشاتودی گزارش کرد معترضان توسط گروهی در شبکه اجتماعی «فیس‌بوک» به نام «اصلاحات کار: نه متشکریم»، سازماندهی شده‌اند.

این گروه از معترضان فرانسوی تأکید دارند که این اصلاحات تمامی شهروندان فرانسه را نگران کرده است و در ابتدا یک عریضه‌ای را در اعتراض به این اصلاحات آماده کردند که تاکنون بیش از یک میلیون امضا جمع‌آوری کرده است.

پیش از این، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرده بود که اصلاحات به کارکنان اجازه می‌دهد که ثبات شغلی بیشتری داشته باشند.

وی گفته بود: «ما باید به شرکت‌ها فرصت استخدام بیشتر بدهیم، به جوانان در سراسر زندگیشان، امنیت شغلی بدهیم و انعطاف را برای شرکت‌ها فراهم آوریم».

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که در شهر نانت، معترضان پنجره‌های مغازه‌های محلی و شهرداری را در هم خرد کردند. در پاریس، معترضان با مأموران پلیس درگیر شدند و بطری‌های حاوی مایعات قابل اشتعال و همچنین سنگ‌ به سمت افسران پلیس پرتاب کردند.

معترضان فریاد می‌زدند: «همه از پلیس نفرت دارند».

طبق تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، دستکم دو معترض در شهر «لیل» مورد ضرب و شتم افسران پلیس قرار گرفتند.

رسانه‌های محلی گزارش کردند که بیش از 260 معترض در اعتراضات سراسر فرانسه شرکت کردند. «فیلیپ مارتینز» رئیس کنفدراسیون کار گفته که تعداد زیادی در این تظاهرات روز پنجشنبه حاضر خواهند شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر