منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۸
شناسه خبر: 253263
گروه :خبر
13940921000354_PhotoA

هزاران نفر از مردم عراق روز شنبه به میدان «التحریر» در مرکز بغداد آمدند تا اعتراض خود را به حضور غیرقانونی نیروهای نظامی ترکیه در خاک کشورشان نشان بدهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مردم عراق با تجمع در میدان «التحریر»، حضور ترکیه در خاک کشورشان را «اشغالگری» دانستند و علیه ترکیه شعار دادند.

تظاهرات کنندگان عراقی شعارهایی در محکومیت اقدام دولت ترکیه در اعزام نیروهایش به استان نینوا بدون هماهنگی با دولت مرکزی عراق، سر دادند.

این گزارش حاکی است که تظاهرات کنندگان عراقی پارچه نوشته‌هایی با شعارهای «اردوغان، ای ترسو، ای مزدور آمریکا» و «حضور نیروهای بیگانه در سرز‌مین‌های مقدس را نمی‌پذیریم» را حمل کردند.

«هادی العامری» دبیر کل سازمان «بدر» و نمایندگان فراکسیون این سازمان در پارلمان لبنان نیز در تظاهرات امروز ملت عراق در مرکز بغداد شرکت کردند.

هادی العامری در سخنانی در جمع تظاهرات کنندگان تاکید کرد که «در مقابل هر طرحی که وحدت عراق را هدف قرار دهد، مقاومت می‌کنیم».

این تظاهرات پس از ان برگزار شد که صدها نظامی ترکیه ای به بهانه آموزش نظامیان پیشمرگه وارد خاک عراق شده و حاضر به عقب نشینی از عراق نیستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است