منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۹
شناسه خبر: 210576
گروه :خبر
13940520000430_PhotoA

صدها هزار نفر در «صنعاء» پایتخت یمن در اعتراض به اشغالگری و محاصره و کشتار مردم توسط ائتلاف سعودی به خیابان‌ها آمدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، صدها هزار نفر در صنعاء امروز عصر (سه‌شنبه) به خیابان‌ها آمدند و علیه اشغالگری، محاصره و بمباران شهرهای یمن به دست عربستان تظاهرات کردند.

در این تجمع گسترده که در خیابان فرودگاه صنعاء شکل گرفته از تمامی اقشار مردم حضور داشتند و سخنران مراسم تأکید کرد که جز در برابر خداوند تعظیم نخواهیم کرد و دین و عزت مردم یمن قیمتی ندارد؛ اما دشمن می‌خواهد مردم یمن را به زانو درآورد؛ اما هرگز نخواهد توانست.

وی افزود: اما ای عربستان با کشتار کودکان و مردم بیگناه خواسته‌ای تا کرامت ما را از بین ببری اما جنگ عادت ماست و ما ایستاده‌ایم و مردن برای جوانمردان عار نیست.

تظاهرکنندگان با مخاطب قرار دادن «بان‌کی مون» به وی گفتند: ای «بان کی‌مون» هنگامی که دشمن کودکان ما را می‌کشد کجا هستی؟ آن‌ها همچنین خواستار محکامه متجاوزان به مردم یمن شدند.

در ادامه سخنران دیگری، با ذکر اینکه کسانی که امروز در «عدن» علیه ارتش یمن می‌جنگنده ادامه دهندگان همان انگلیسی هستند که جنوب یمن را استعمار خود کرده بود از آن‌ها خواست تا از خاک یمن که متعلق به آن ها نیست بیرون روند.

بیانیه پایانی

در بیانیه پایانی تظاهر کنندگان تأکید کردند: مردم یمن با ایمان و پایداری خود در مقابل تجاوز و وحشیگری و بربریت عربستان خواهند ایستاد و ایثارگری خواهند کرد و محاصره زمینی و دریایی و کشتار بی رحمانه نمی‌تواند اراده مردم یمن را از بین ببرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ممکن نیست که این جنایت‌ها بی پاسخ بماند و و مردم یمن جواب این وحشیگری را خواهند داد و ایستادگی مردم یمن نشانه‌ای بر عزت و سربلندی آن‌هاست که مقابل دشمن سر فرو نخواهند آورد.

در این بیانیه تظاهر کنندگان تأکید کردند: ادامه یافتن تجاوز و کشتار و محاصره یمن در سایه سکوت بین‌المللی وظیفه مردم جهان را سنگین‌تر می‌کند و آن‌ها باید متوجه این جنایات رخ داده علیه مردم بیگناه باشند.

در انتهای این بیانه آمده است: مردم یمن با رد این تجاوز کماکان بر بسیج مردمی با تمام امکانات تأکید می‌کنند و خواستار محکومیت متجاوزین از سوی مجامع بین‌المللی و سازمان‌ ملل و محاکمه ظالمین هستند.

عربستان سعودی در تاریخ 6 فروردین 94 با حمله گسترده هوایی و توپخانه‌ای تجازو به یمن را شروع کرده و حال پس از گذشت بیش از 5 ماه بیش از 4500 کشته و 11000 زخمی طبق آمار رسمی سازمان ملل برجای گذاشته است. بمباران بی هدف روستاها، خانه‌ها، امکان تاریخی، زمین‌ها کشاورزی و حتی موجود زنده دیگر در طول ۵ ماه گذشته شب و روز ادامه داشته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر