منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۲
شناسه خبر: 318504
گروه :خبر
13950223000402_PhotoA

مردم معترض به فساد اقتصادی سیاسیون و قدرتمندان جهان در حاشیه نشست «مبارزه با فساد» در لندن تظاهرات کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نشست «مبارزه با فساد» در حالی در شهر لندن انگلیس برگزار می‌شود که تعداد زیادی از صنف‌های مختلف مردم، در حاشیه نشست به مفاسد اقتصادی موجود در جهان میان سران کشورها اعتراض کردند.

 کمپین معترضان «آکسفام» در حاشیه برگزاری نشست «مبارزه با فساد»، در میدان «ترافلگار» لندن تجمع کردند و باحضور در این محل به وجود منطقه معاف از مالیات اعتراض کردند.

آکسفام یک کنفدراسیون بین‌المللی متشکل از 17 سازمان است که با همکاری در 94 کشور در سراسر جهان به دنبال یافتن راه‌حل‌هایی برای مبارزه با فقر و بی‌عدالتی است.

معترضان آکسفام و برخی معترضان بانک‌ها، بخشی از میدان ترافلگار لندن را به شکل سواحل پاناما طراحی کردند که منطقه معاف از مالیات است و ده‌ها تن از سیاسیون و مقامات کشورهای بزرگ جهان، از روش‌های مخفی و غیرقانونی بوسیله یک شرکت حقوقی پانامایی مالیات پرداخت نکرده‌اند.

برخی معترضان امروز، ضمن یادآوری وعده‌های «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان برای شفافیت در مساله مالیات خواستار تعهد وی شدند. معترضان انگلیسی با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار رفتار عادلانه و اعمال قانون مالیات در همه نقاط جهان و برای همه هستند.

این نشست با سخنرانی «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان آغاز شد که وی فساد اقتصادی را سرطان نامید. بعد از وی نشست با سخنرانی «جان کری» وزیر خارجه آمریکا دنبال شد و بعد از آن نیز رئیس جمهور نیجریه سخنرانی کرد.

دو روز پیش کامرون در گزارشی که برای ملکه انگلستان ارائه می‌داد، ضمن اشاره به برگزاری این نشست در انگلیس گفته بود نیجریه و افغانستان از فاسدترین کشورهای جان هستند که موجب انتقادات شدیدی شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند