منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۸
شناسه خبر: 201292
گروه :خبر
13940205000440_PhotoA

هزاران تن از آحاد مختلف ملت بحرین پس از اتمام مراسم شب‌ «قدر» و اقامه نماز صبح، با برگزاری تظاهراتی روز جهانی قدس را گرامی داشته و بر لزوم آزادی مسجد الاقصی تاکید کردند.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، هزاران شهروند بحرینی در بامداد آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با برگزاری تظاهراتی، چنگ زدن خود به قضیه مرکزی جهان اسلام را فریاد زدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی «اللؤلؤه»، اهالی منطقه «صدد» و «سفاله» در بامداد روز جهانی قدس، آزادی قدس شریف را فریاد زده و چنگ زدن خود به آرمان فلسطین به عنوان قضیه اصلی امت اسلامی را تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، شمار مناطق بحرینی که بامداد امروز شاهد برگزاری تظاهراتی در همبستگی با قدس شریف بودند، «ده‌ها» شهر و روستا اعلام شدند. اهالی مناطق «النویدرات»، «کرباباد»، «الدیر»، «عالی»، ‌«المالکیه» و «سماهیج» پس از برگزاری نماز صبح به مناسبت روز جهانی قدس راهپیمایی کردند.

این گزارش حاکی است که نیروهای امنیتی دولت بحرین به سوی تظاهرات کنندگان در مناطق النویدرات، کرباباد و الدیر یورش بردند و راهپیمایی‌های مسالمت آمیز مردم را به خشونت کشاندند. نیروهایی که به صورت‌هایشان نقاب زده بودند با حمله به تظاهرات کنندگان در منطقه کرباباد شش تن را زخمی کردند.

اهالی منطقه المالکیه تحت شعار «قدس، قطب نمای انقلابیون» تظاهرات کردند.

این شبکه تلویزیونی همچنین گزارش داد که نیروهای امنیتی بحرین صبح امروز از دیوار خانه‌های مردم در مناطق تظاهرات بالا رفتند. مأموران نظام بحرین اهالی منطقه «سماهیچ» را بعد از نماز صبح دنبال کردند.

تظاهرات کنندگان بحرینی در منطقه «الشاخوره»‌ تاکید کردند که روز جهانی قدس، تنها مخصوص قدس شریف نیست؛ بلکه یک مناسبت جهانی و روز رویارویی مستضعفان با مستکبران است

تظاهرات کنندگان منطقه «ابوصبیع» با سر دادن شعارهای «لبیک یا فلسطین»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» تاکید کردند که «رژیم صهیونیستی از صحنه روزگار محور خواهد شد».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است